Ženska LŠ: Vardar preslišao Mitjiland - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Ženska LŠ: Vardar preslišao Mitjiland

Ženska LŠ: Vardar preslišao Mitjiland

U okviru trećeg kola grupe C Lige šampiona za dame, Vardar je na svom terenu savladao danski Mitjiland rezultatom 33:24 (16:8). Posle početnog poraza, tim Indire Kastratović je zabeležio drugi uzastopni trijumf i pridružio se Đeru i Mitjilandu na vrhu tabele.

Od uvodnih trenutaka duela u SC „Jane Sandanski“ nije bilo dileme da će bodovi ostati u Skoplju. Vardar je poveo sa 6:1. Blistala je Ina Suslina na golu, pa je do odmora prednost narasla na 16:8. Šest minuta igre u nastavku bilo je potrebno da ona postane dvocifrena, 22:12, ali je uslednio loš period domaćina što su Dankinje iskoristile da se vrate u utakmicu, smanjivši na 28:24 u 51. minutu. Ipak, Vardarove devojke su se na vreme trgle i odigrale odlično u finišu, dovoljno za ubedljiv trijumf.

Najefikasnija je bila Andrea Penezić sa 10 golova, Radičević je postigla šest a Lekić pet. Na drugoj strani je najbolja bila Bugard sa pet pogodaka. Makedonske šampionke su prve na tabeli zahvaljujući najboljoj gol razlici.

U sledećoj rundi, Mitjiland će biti domaćin Vardaru (nedelja, 8.11. 2015).