Zvezda nanela prvi poraz Oltčimu! - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Zvezda nanela prvi poraz Oltčimu!

Zvezda nanela prvi poraz Oltčimu!

U Grupi C ovogodišnje Lige Šampiona veoma zanimljivu utakmicu u Rusiji, odigrali su Zvezda Zvenigorod i Oltčim Valčea. Slavio je domaći tim, 27:26 (12:10) i naneo Rumunkama prvi poraz ove sezone. Najzaslužnije za pobedu su golman Suslina sa 16 odbrana i Andrjušina sa 6 golova . Kod gošći, Nečita i Stanka su se po 6 puta upisale u listu strelaca, dok je Ungureanu odbranila čak 20 udaraca, ali ispostavilo se, uzalud .

Prvo poluvreme obeležila je rezultatska neizvesnost , a golmanke obe ekipe kao da su se takmičile koja će odbraniti više zicera. Suslina je uspela da odbrani i dva penala. Prednost do 11. minuta je konstantno bila na strani gostujuće ekipe, kada su bez većih muka pronalazile put do mreže Ruskinja . Zvezda je dosta grešila u napadu , ali je nešto dublja odbrana ipak uspevala da ih koliko-toliko zadrži u utakmici . Brzopletim akcijama u napadu i svojim greškama , Oltčim je otvarao put kontrama i polukontrama i Zvezda je to iskoristila da poravna rezultat na 6:6 . Ruskinje su uspele i da postignu pogodak i sa igračicom manje , dok su Rumunke i dalje nastavile sa komplikovanim napadima , što je i dovelo do toga da na odmor odu sa -2(12:10) . Jedini problem za Zvezdu je bilo to što je Polenova već u prvom poluvremenu zaradila po dva isključenja , pa je Trefilov morao da kombinuje u odbrani u nastavku susreta .

U nastavku su domaće igračice držale prednost na svom kontu, zahvaljujući pre svega brzom centru i snalažljivim pivotmenima koji su pravili veliku pometnju u odbrani Oltčima . I Rumunke su svoju igru bazirale pre svega na pivotu , ali su konstantno bile u minusu od dva do tri gola . Ipak , dvadeset minuta pre kraja , Oltčim dolazi do 17:16 i činilo se da će doći i do preokreta , ali ipak nije. Sa dva brza pogotka , Ruskinje vraćaju prednost od tri gola . I kod Oltčima se javio problem sa isključenjima , pošto je svoje drugo isključenje zaradila Neagu i nije igrala u odbrani. Sjajna Ungureanu je pogurala svoje saigračice da konačno stignu do 23:23 , ali tu se ponavlja ista priča . Ruskinje uzvraćaju sa dva vezana pogotka i vraćaju prednost . Igralo se gol za gol i na minut pre kraja , Kristina Neagu postiže pogotak za 27:26 , ali je Zvezda u svom napadu pametno sačuvala loptu i uspela da trijumfuje rezultatom 27:26 .

ZVEZDA ZVENIGOROD – OLTČIM VALČEA 27:26 (12:10)

Hala Čehov

ZVEZDA : Suslina 13 odbrana + 3 sedmerca , Dronina 4 , Polenova 3/1 , Sašurkova 1 , Andrjušina 6 , Vetkova 4 , Vjakireva 4 , Dmitrieva 2/1 , Koroleva 3 .

Sedmerci : 3/2 . Isključenja : 12 minuta .

OLTČIM : Ungureanu 19 odbrana + sedmerac , Nečita 6/3 , Stanka 6 , Lekusanu 4/4 , Neagu 4 , Majer 2 , Puscasu 2 , Manea 1 , Fiera 1 .

Sedmerci : 11/7 . Isključenja : 8 minuta .