- Balkan-Handball.com

Rukometaši Snakt Petersburga osvojili su treće mesto na 42. Međunarodnom turniru u Strugi, pošto su u duelu za “bronzu” savladali Azoti Pulavi sa 33:29 (16:13).
Raspoloženije je na početku izgledao tim Dragana Markovića, koji je na krilima raspoloženog Maslovskog mnogo lakše rešavao napade. To je rezultiralo vođstvom od 9:5 u 15. minutu. Međutim, ponovo su usledili prazni minuti poljskog tima, baš kao protiv Metalurga. Junisbekov i Driapačko su pronašli šutersko raspoloženje spolja, Šitko je odbranio nekoliko teških lopti i usledio je preokret. Kriza u drugom delu prvog poluvremena koštala je Pulavi deficit od tri gola na velikom odmoru.
Sjajna akcija Maslovskog i divan Cepelin Sobola i Prca na startu nastavka bili su samo naznaka povratka Pulavije, jer su Rusi do 40. minuta povećali na maksimalnih plus šest – 24:18, kada Dragan Marković traži prvi tajm –aut na utakmici. To je urodilo plodom, pošto su Krajevski , Pržibilski i Tarabokia za dva minuta prepolovili pednost rivala- 24:21. Sobol iz kontre produbljuje neizvesnost, 25:23, što je bio signal i za Dmitrija Torgovanova da zatraži predah. Uspeo je Snakt Petersburg da zadrži nalet Markovićeve čete. Prenost je iznosia od dva do tri gola sve do poslednjih deset minuta. Rusi tada ponovo dodaju gas i, najviše zahvaljujući nezaustavljivom Driapočku rešili meč. Prednost je narasla na 31:26, što je bio znak da je pobednik rešen.

AZOTI PULAVI – SANKT PETERSBURG 33: 29 (16:13)
ISKLJUČENJA: Pulavi 4, St. Petersburg 10 minuta
SEDMERCI: Pulavi 2/3, St. Petersburg 3/3
IGRAČ UTAKMICE: Driapočko
AZOTI PULAVI:
Bogdanov 5 odb, Rasimas 1 odb, Kovalik, Cviklinski, Silvinski, Ližva 2, Kus 4, Tarabokia 2, Pržibilski 1, Grželak, Maslovski 4, Zapora, Krajevski 3, Prce 3(1), Sobol 7(1), Savić 3
SANKT PETERSBURG:
Šitko 5odb, Nasirov 3, Harbuz, Kiselev 2, Kuzmin 1, Junisbekov 4, Ilisnu 5 odb, Puškin 4, Šezov, Blagonadežnik 3(3), Mirzoev 1, Kalaraš 5, Kungurov, Kovalenko 3, Kirev, Driapočko 7

SEMAFOR: 2:4 (6), 5:9 (15), 12:11(26), 16:13 (30), 16:15 (33), 20:16 (36), 22:17 (39), 24:18 (41), 24:21 (43), 25:23 (45), 27:24 (50), 29:25 (54), 31:26 (60)