BEZ POBEDNIKA U SRPSKOM DERBIJU: Voša ispustila pobedu u "Jezeru" - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan BEZ POBEDNIKA U SRPSKOM DERBIJU: Voša ispustila pobedu u „Jezeru“

BEZ POBEDNIKA U SRPSKOM DERBIJU: Voša ispustila pobedu u „Jezeru“

Srpski derbi u SEHA GAZPROM South Stream ligi u Kragujevcu završen je bez pobednika! Radnički i Vojvodina su podelili bodove 24:24 (10:15) posle uzbudljivih 60 minuta, i tako ponovili ishod iz duela u hali „Jezero“, koji je rešio pitanje šampiona prošle sezone u domaćoj Super ligi. Bliži pobedi bio je aktuelni šampion iz Novog Sada koji je imao i poslednji napad za pobedu, ali je šut Filipa Marjanovića sa levog krila na 15 sekundi pre kraja zaustavio Dušan Petrović. Posle toga, Kragujevčani su tek pokušali da ugroze gol gostiju, ali u tome nisu uspeli…

A inicijativu su imali Novosađani, koji su preko iskusnog Bobana Živkovića u 12.minutu došli prvi put do +3 – 6:3. To nije poremetilo Kragujevčane, koji su zahvaljujući svojoj bekovskoj liniji Šmigić Pralca Bosić, uz agilnog Nemanju Grbovića na poziciji pivotmena, uspeli da uhvate balans, stignu do 9:10 u 22. minutu, ali i podbace u poslednjih osam minuta, koje su Novosađani rešili u svoju korist 5:1. Datukašvili i Elezović u svojim bekovskim rolama, a naročito raspucani Mladen Ivanović na desnom krilu bili su nerešiva enigma za kragujevačke golmane.

Velikih + 5 sa poluvremena (10:15), Novosađani su držali i u 41. minutu (15:20), kada je krenuo pad, koji je doveo do neizvesne završnice. Kvalitetnija odbrana domaćih, unela je konfuziju u redove „lala“, koju trener Novosađana Đorđe Ćirković, nije uspeo da reši ni posle tajm-auta pri rezultatu 17:20. Golgeterski post je nastavljen, a serija tehničkih grešaka, donela je tri laka gola domaćinu za izjednačenje – 20:20 u 49. minutu. Nastavilo je da se igra gol za gol, sve do pogotka srednjeg beka Kragujevčana Dejana Pralice za 24:24…