Celjani leteli do trijumfa u Pančevu - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Celjani leteli do trijumfa u Pančevu

Celjani leteli do trijumfa u Pančevu

Posle stresa u remiju sa Meškovom proteklog vikenda u EHF Ligi šampiona, Branko Tamše imao je priliku da pruži priliku svim igračima u rutinskoj pobedi u Pančevu nad Dinamom 37:26 (20:11). Srpski vicešampioni pružaju bolje partije u gostima kada je reč o SEHA GAZPROM ligi, ali ni bolja ne bi im pomogla u duelu sa daleko kvalitetnijim rivalom od koga su izabranici trenera Ivana Petkovića mogli samo da nauče.

Povelo je Celje PL 5:2 preko bivšeg člana Dinama, Luke Mitrovića, koji nije imao milosti prema klubu u kome je praktično naučio prve rukometne lekcije. Pančevci nisu mogli da spreče strahovito brzu igru Celjana, koji nisu spuštali gas sve dok nisu postigli 20 golova za prvih 30 minuta.

Usledilo je opuštanje, pa se Dinamo približio na 18:22 u 40. minutu. Nova serija Celjana 5:0 za nepunih 5 minuta, vratila je stvari na svoje mesto…

DINAMO: Žujović 1, Pilipović, Bunjevčević 1, Stojanović 3, Sl. Dimitrić 1, Jelić, Mirković 4, Jovanović 5 (5), Petrović (6 odbrana), Distol 1, Barudžić 1, St. Dimitrić,. Slavuljica 3, Radovanović, Banduka 4, Šaponjić 2.
CELjE: Lesjak (10 odbrana, sedmerac), Vujović 5, Jurečić 7 (1), Maluš 1, Razgor, Suholežnik 1, Marguč 2 (2 odbrane), Panjtar (6 odbrana, sedmerac), Mitrović 5, Kodrin 4, Makuč, Anić 2, Dušebajev 3, Mlakar 5, Bećiri, Ocvirk 3.