FILM ISTI, GLUMCI NOVI: Metalurg osvojio Strugu! - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan FILM ISTI, GLUMCI NOVI: Metalurg osvojio Strugu!

FILM ISTI, GLUMCI NOVI: Metalurg osvojio Strugu!

Kako se završila prošla, tako je i počela nova sezona. Metalurg je pobedio Vardar 25:19 (12:8) u finalu 42. međunarodnog turnira u Strugi, doduše, sa nekim novim „glumcima“, s obzirom da Lino Červar na ovom meču nije računao na Stanića, Mojsovskog, Mirkulovskog, dok je Pavel Atman na terenu proveo samo par minuta. To nije pomoglo Vardaru, čija su pojačanja izgledala bledo u sudaru sa Metalurgovim mladim „lavovima“….

VARDAR – METALURG 19:25 (8:12)
ISKLJUČENJA: Vardar 12, Metalurg 12 minuta
SEDMERCI: Vardar 4/10, Metalurg 3/3
IGRAČ UTAKMICE: Kocić Miroslav

VARDAR: Šterbik 6 odb, Milić 9 odb, Lacković 0/1, Brumen 2/4, Pribak 3/3, Terzić 1/2, Toskić, Gorbok 2/4, Marković, Karačić 6 (3)/11, Dušebaev 0/4, Abutović, Lazarov, Dibirov 3(1)/7, Čipurin 0/2, Stoilov 2/4

METALURG: Kocić devet odbrana i pet sedmeraca, Mitrevski 1 odb, Ojleski, Lipovina 4/5, Georgijevski 1, Vugrinec 7 (2)/9, Manaskov 0/4 V. Markovski, N. Markovski, Jonovski, Atman 1/2, Cindrić 6 (2)/9, Kukoski, Borozan 4/9, Peševski 1/1, Đukić 1/2

KRETANJE REZULTATA: 1:2 (5.) 2:2 (7.) 4:3 (12.) 5:3 (13.) 14.to 6:3 (15.) 7:4 (15.) 7:6 (18.) 10:6 (26.) 12:7 (29.) 13:12 (38.) 17:13 (43.) 18:16 (47.) 20:17 (49.) 21:18 (54.) t.o 22:18 (55.)

Kako je završio meč sa Azotijem, tako je Lino Červar počeo duel sa Vardarom. Bekovska trojka Borozan – Cindrić – Lipovina, uz Manaskova i Đukića na krilima, Peševskog na liniji i Kocića na golu, suprostavila se trojci Karačić – Lacković – Dušebajev, sa Šterbikom na golu. Trebalo je vremena mladim igračima Metalurga da pronađu rešenje za 6-0 rivala i Arpada Šterbika na golu, ali i da sastave odbranu ispred Kocića, koja je naterala Raula Gonzalesa da svoje momke pozove na tajm-aut već u 14. minutu pri rezultatu 5:3. Prvi koji je probio bedem Vardara, bio je crnogorski tobdžija Vuko Borozan sa 11 metara, a onda je svoju simultanku u dva navrata odigrao sjajni Luka Cindrić, na koga se pridodao mladi Crnogorac Lipovina sa dva gola za 5:3. Promenio je španski trener na klupi Vardara bekovsku dvojku, poslao na teren Pribaka i Gorboka, koji su mu to vratili brzim golovima za 7:6 u 19. minutu.

PRIBAK I GORBOK PROBUDILI CRVENO-CRNE

Odmah zatim, usledilo je i trominutni prekid zbog klinča Alema Toskića i Velka Markovskog. Obe klupe su završile na terenu, koškanje je potrajalo, a na kraju, vinovnici su dobili crvene kartone. Sledeći koji je podigao na noge bio je Miroslav Kocić. Srpski golman, koji je pokazao da će biti od velike koristi timu sa „Autokomande“ već na prvom turniru sezone, zaustavio je i treći sedmerac crveno-crnima u 22. minutu, kada se bacio kao mačka i oterao „lob“ Timura Dibirova preko prečke. Usledio je tajm-aut Červara, koji je vratio petominutni post njetgove ekipe, i ne samo to, već doneo velikih +4 za Metalurg (10:6). Crnogorski „tornjevi blizanci“, Borozan i Lipovina nastavili su da pucaju sa municijom koju im je davao Luka Cindrić. Maestralna partija momka iz Ogulina, nastavila se viškom za Georgievskog, koji je doneo prvi put i +5 – 11:6 (27.). Vratio je Pribak nadu Vardaru drugim golom, a na kraju, i Arpad Šterbik odbranom zicera Vladanu Lipovini. Na odmor se otišlo sa 12:8.

KARAČIĆ VRATIO NADU VARDARU

Popustila je Metalurgova odbrana na startu nastavka, što je iskoristio Igor Karačić da vezanim „het-trikom“ i asistencijom Stojančetu Stoilovu vrati Vardar u meč (13:12) posle samo šest minuta. Oba trenera su promenila golmane, Milić je vezao par intervencija, dok je Červar već u 39.minutu umesto Mitrevskog vratio na gol Kocića.

KOCIĆ I CINDRIĆ – SHOWTIME

Bez gola iz igre sa samo jednim iz sedmerca Cindrića, dočekao je Metalurg period sa dva igrača manje u polju (14:13) koji Vardar nije iskoristio da se vrati u egal. Umesto toga, videli smo gol maestralnog Cindrića iz kontre posle presečenog napada 6 na 4, kao i dve „žive“ Miroslava Kocića, koji je nastavio da teroriše Vardarove šutere. Renato Vugrinec je kompletirao seriju 3:0 svojim prvim golom za 17:13 u 43. minutu. Opet je napad tima Raula Gonzalesa ušao u probleme. Bez energije i golova Dušebajeva, mlakim Lackovićem, Vardar je praktično ostao bezt pšuta spolja. Pokušao je Španac da uvođenjem dvojke Pribak – Gorbok promeni nešto, ali rešenje je uglavnom pronalaženo na „crti“ posle čega je publika u Strugi mogla da vidi „show-time“ Miroslava Kocića, koji je u pet minuta odbranio tri sedmerca, dva Karačiću i jedan Terziću.

VUGRINEC STAVIO TAČKU SA „PETICOM“…

Pozvao je Červar na dogovor u 54. minutu kod rezultata 21:18, a ishod je bio treći gol Renata Vugrineca, koji se „upalio“ kada je to bilo najpotrebnije za njegov tim. Sjajni Slovenac je vezao četirigolova za pet minuta i praktično rešio pitanje pobednika (24:19,58.), stigavši i da dobije dva minuta zbog prigovora. Klinč se nastavio pozivom „na viđenje“ posle meča Stoilova i Stanića, u šta se umešao i Filip Mirkulovski, pa je nastao novi petominutni prekid. Na kraju, Vugrinec je samo  dodao još jedan za 25:19..