Kil ponizio Metalurg u Skoplju - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Kil ponizio Metalurg u Skoplju

Kil ponizio Metalurg u Skoplju

9 komentari

Ako će nekome EHF nedelja dobro doći, to će biti Lini Červaru i rukometašima Metalurga. Kao nikada do sada, makedonski šampion je posramljen u duelu sa jednom evropskom ekipom – nemački Kil je već posle prvog poluvremena utišao „Boris Trajkovski“ – 42:27 (22:15). Sve što se može reći o reprizi četvrtfinala EHF Lige šampiona od prošle sezone, staće u jednoj reči – rasturanje. Od samog starta, ogroman broj tehničkih grešaka, odbrana bušna kao sir, golmani ispod nivoa Lige šampiona, sve je išlo na vodenicu „Zebrama“ koje su pucale sa svih pozicija.

Povukao je Domagoj Duvnjak, postigao četiri gola do 10. minuta (6:4), a onda mu se pridružio Marko Vujin, pa lakim golovima, Dominik Klajn. Na početku duela, razigrao se Pavel Atman, pridružio se i Naumče Mojsovski, uz Goceta Georgievskog, ali sve je to bilo malo, jer su Nemci kažnjavali i najmanju grešku.

Nije n i slutio Lino Červar kada je uzeo tajm-aut u 17. minutu pri rezultatu 8:12, da će njegov tim do kraja poluvremena primiti 10 golova. Rešetanje sa svih strana, utišalo je tribine makedonske sportske lepotice. Na odmor se otišlo sa 15:22.

Da se ništa neće promeniti ni u nastavku, videlo se na startu drugog dela, koje je Kil otvorio serijom 3:0. Do prvog gola iz igre, Metalurg je čekao sve do 41. minuta, kada je odgovornost preuzeo najiskusniji – Vančo Dimovski. Momak, koji je trebalo da se penzioniše ove sezone, davao je primer mlađima kako bi trebalo da se igra postigavši pet golova do kraja meča.

To nije previše promenilo u konačnom zbiru. Posle Duvnjaka, Vujina, Klajna, raspucao se i Kaneljas, pa Vajnhold. Kil bez Palmarsona, Laugea, Jihe i Palicke, može i mora, što su momci u belim dresovima i pokazali sa 42 postignuta gola u Skoplju.

Što se tiče Metalurga, TOP 16 je i dalje opcija, ali ne sa ovakvom igrom i pristupom. Toga su svi svesni, a to je preduslov za početak izlaska iz krize…

METALURG – KIL 27:42 (15:22)
Hala Boris Trajkovski
Gledalaca – 5000
METALURG: Mitrevski dve odbrane, Kocić 6 odbrana, Dimovski 6, Mirkulovski 2, Manaskov 1, Vugrinec 5(4), Cindrić 2(1), Georgievski 2, Atman 4, Marsenić 1, Mojsovski 3, Ojleski 1
KIL: Sjostrand osam odbrana, Duvnjak 8 , Vujin 7, Klajn 6, Kaneljas 7(1), Vajnhold 3, Vinček 4, Damke 1, Ekberg 5
KRETANJE REZULTATA: 1:0 (2.) 5:7 (11.) 8:12 (17.) 8:15 (20.) 13:19 (27.) 15:25 (35.) 17:29 (39.) 25:39 (53.) 26:41 (56.)
IGRAČ UTAKMICE: Domagoj Duvnjak (Kil)