"Orlovi" slomili nadahnuti Tunis - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan "Orlovi" slomili nadahnuti Tunis

"Orlovi" slomili nadahnuti Tunis

Reprezentacija Srbije savladala je Tunis 30:29 (15:14) u poslednjoj proveri pred odlazak na Olimpijske Igre pred svojim navijačima. Oko 1200 gledalaca u Smederevu, imala su priliku da gledaju nadmetanje dve odlične selekcije, koje su nagovestile dobre igre u Londonu. „Orlovi“ su do samog kraja lomili otpor upornih Afrikanaca, a tek dva gola Stojkovića i odbrana Strahinje Milića u 58. minutu, bili su dovoljni da se odahne…

SRBIJA – TUNIS 30:29 (15:14)
Smederevo
Gledalaca – 1200
Sudije: Stojković i Nikolić
Isključenja: Srbija osam minuta – Tunis 16 minuta
Sedmerci: Srbija 1(1) – Tunis 2(1)
SRBIJA: Marjanac tri odbrane, Šešum 4, Vujin 4, Nikčević 2, Manojlović 1, Toskić 5, Stanić sedam odbrana, Ilić 3(1), Marković, Milić jedna odbrana, Prodanović, Stojković 3, Rnić 1, Kostadinović 2, Beljanski, Vučković, Čutura 3, Stanković 3, Nenadić, Mitrović, Đukanović
TUNIS: Misaui jedna odbrana, Hedui 1, Tumi, Tež 5, Tuati, Hmam 1, Banur 8, Aluini, Magaz pet odbrana, Helal, Žaluz 4, Sanai 2, Meganem 2, Ajed, Bugani 7(1), Šuref
IGRAČ UTAKMICE: Alem Toskić (Srbija)
KRETANjE REZULTATA: 0:1 (3.) 5:3 (10) 5:6 (13.) 6:7 (15.) 9:7 (18.) 9:10 (21.) 12:11 (26.) 18:14 (34.) 21:17 (40.) 21:20 (42.) 24:20 (44.) 24:23 (48.) 26:25 (51.) 30:27 (57.)

Prikazali su se Tunišani kao tvrd orah sa visokom 6-0 i borbenim Težom uvek na ivici isključenja, a u napadu sa visokim šuterima Žaluzom i Hmamom. Ključni čovek u napadu „Orlova“ na startu meča, bio je Momir Ilić, koji je golom i par asistencija ka Nikčeviću i Toskiću, izbegavao pogibeljne nasrtaje Teža. Dovoljno za početno vođstvo od 5:3, nakon čega je usledila serija 3:0 Tunišana preko Isama Teža (5:6, 13.), koji je uspešno pronalazio rupe u srpskoj 6:0 odbrani.

Ulaskom Čuture, srpski napad je dobio na brzini, a uz dva vezana gola Marka Vujina, „Orlovi“ su u 18. minutu došli do 9:7. No, to nije zaustavilo sjajne tuniške šutere, Žaluza i levorukog Banura, koji su rešetali Stanića, po pravilu odličnog u skidanju „zicera“. Do 22. minuta, opet je Tunis bio u vođstvu 11:10.

Dva tajm-auta selektora obe reprezentacije do kraja poluvremena, nisu promenila puno na rezultatskom planu. Momir Rnić je minijaturom savladao solidnog Magaiza, Čutura se takođe upisao u strelce, a glavni „krivac“ za vođstvo „Orlova“ na odmoru, bio je raspoloženi Alem Toskić koji je sa dva vezana gola (5/5) zaključio poluvreme – 15:14.

Motivisano, brzo i konkretno, ušli su srpski rukometaši u nastavak utakmice, što je rezultatiralo sa tri pogotka Šešuma, Čuture i Manojlovića za +4 – 18:14 u 34. minutu. Zatražio je tuniški selektor minut odmora, ali to nije previše pomoglo gostima, „Orlovi“ su drugim golom Momira Ilića došli do rekordnih +5 – 20:15 (37.).

Par minuta problema u napadu sa bekovskom postavom Šešum – Čutura – Vujin na agresivnu tunišku odbranu, prouzrokovalo je neverovatnu seriju levog krila gostiju, Buganmija, koji je vratio svoju reprezentaciju u život četiri vezana gola sa dva minuta, prevashodno iz kontre. Tada je već bilo jasno da se Tunis neće predati do poslednjeg sudijskog zvižduka – 21:20 (41.).

Još jednom su „Orlovi“ otišli do +4 zahvaljujući Šešumu i Čuturi (24:20), ali rastrčani gosti su stigli do -1 (24:23, 48.), kada je Vuković zatražio tajm-aut. Odbrana 5-1 sa Markovićem, zamenjena je osnovnom opcijom 6:0, što je dalo prostora sjajnom šuteru, desnom beku Banuru da sa dva projektila savlada Marjanca (26:25). U poslednjih deset minuta, šansu je dobio i Strahinja Milić, kao treći čuvar mreže nakon Darka Stanića, koji je bio na golu čitavo prvo poluvreme.
Do same završnice se igralo gol za gol. Na dva vezana gola Miloša Kostadinovića, imali su gosti odgovor, tako je u 54.minutu bilo 28:27. Gol za +2, postigao je Rastko Stojković. Afrikanci nisu uspeli da postignu gol za novi priključak, a nova asistencija Marka Vujina ka Rastku Stojkoviću donela je +3 – 30:27 (57.). U narednom napadu, Strahinja Milić brani „zicer“ gostiju, kada je postalo i jasno da je pobeda osigurana…