Partizan osvojio triplu krunu! - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Partizan osvojio triplu krunu!

Partizan osvojio triplu krunu!

Partizan slavi triplu krunu i najbolju sezonu u svojoj istoriji! Crno-beli su pobedom nad Vojvodinom 33:24 (16:15) pred 2000 gledalaca na „Banjici“ došli do nove titule prvaka Srbije. Potpuno zasluženo, imajući u vidu ovih 60 minuta sa jedinim rivalom u borbi za šampionski pehar. Vojvodina se držala do nekog 40. minuta u rezultatskom egalu (23:21), kada je počeo pad u igri ekipe trenera Ćirkovića. Partizan, iako ostao bez Vladimira Mandića (crveni karton) u 43. minutu, baš u poslednjih 15 minuta, lakše je dolazio do gola indisponiranih golmana Vojvodine. Briljirala su krila, Ilić (7) i mladi juniorski reprezentativac Radivojević (5), a svoj doprinos je dao i iskusni Maksić sa sedam pogodaka. Kod Novosađana, Milošević je bio efikasan u prvom poluvremenu, dok je Stevan Popov (4) u većem delu meča pravio probleme crno-belima na „crti“.

Partizan – Vojvodina 33:24 (16:15)

Dvorana: SC Voždovac na Banjici. Gledalaca: 2.000. Sudije: Stojković (Niš) i Nikolić (Leskovac). Sedmerci: Partizan 1 (1), Vojvodina 9 (4). Isključenja: Partizan 18 (Mandić 43.), Vojvodina 10 minuta (crveni karton Veselinov 47.).

PARTIZAN: Vasić (2 odbrane, 3 sedmerca), Milošević, V. Ilić, Mandić 5/7, Radanović, Maksić 7/9, Kladarin, Radivojević 5/6, Mršulja, Babić 4/5, N. Ilić 7/9, Milinić 2 (1)/2, Radovanović (6 odbrana), Mešter 3/7, Marsenić, Potić.

VOJVODINA: Arsenić, Vuković 3/6, Popov 4/5, M. Radišić 3/3, Barišić 3/9, Veselinov, Stjepanović 3/6, Abadžić (6 odbrana), Damjanović (2 odbrane), B. Radišić, Čupković, Arsenić, Marjanac 2 (1)/5, Milošević 6 (3)/9, Đurić.

Nije bilo u timu Novosađana dovoljno kvalitetnih bekova na nivou meča koji je odlučivao o tituli. Niko osim Miloševića nije zaslužio prelaznu ocenu, a to su igrači Partizana uspeli da iskoriste. Gotovo gol za gol, igralo se u prvom poluvremenu. Novosađani su došli do kratkotrajnog vođstva (13:14), ali to je bilo i sve od pobedničkih ambicija vicešampiona. U drugom poluvremenu raspucao se Nenad Maksić, a i Stefan Babić je odradio odličan posao menjajući Meštera i Mandića. U 46. minutu bilo je 25:22, četiri minuta kasnije 27:22, kada je sve praktično i bilo gotovo.