SEHA: Metalurg rutinski odneo ceo plen iz Pančeva - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan SEHA: Metalurg rutinski odneo ceo plen iz Pančeva

SEHA: Metalurg rutinski odneo ceo plen iz Pančeva

PIŠE: UROŠ SAMARDŽIĆ

Iako su apetiti nakon pobede u prvom kolu SEHA GAZPROM Lige porasli, rukometaši Dinama iz Pančeva ipak nisu uspeli da na premijeri pred svojim navijačima salvadaju makedonski Metalurg. Izabranici Line Červrara bili su bolji 25:20 (16:9)

Prvi put u istoriji, u Pančevu je odigrana zvanična rukometna utakmica a da gost nije iz Srbije. Na megdan Dinamu, ovoga puta došao je Metalurg. Gost je furioznim startom stavio do znanja da je došao po sva tri boda, pa je tako Metalurg u 12. minutu imao prednost 8:0. Vicešampion Srbije se probudio tek polovinom prvog dela igre, uspeo da postigne devet golova do poluvremena, ali je taj period pripao gostima, pa je na semaforu nakon 30 minuta igre stajalo – 9:16.

Izabranici Ivana Petkovića više nisu imali šta da izgube, pokušali su da se vrate u meč i anuliraju deficit sa poluvremena, ali je Metalurg ipak bio prevelik zalogaj sa sjajnim Darkom Arsićem među stativama. Gosti su drugo poluvreme rešili rutinski, došli do 24:14 i na kraju slavili u Pančevu 25:20. Nakon trijumfa u prvom kolu u Slanoj Bari, Dinamo je zabeležio prvi poraz u sezoni, dok je sa druge strane Metalurg uspeo da upiše prve bodove, nakon što su prethodno bili ubedljivo poraženi od Vardara.

Kada je reč o strelcima, raspoložen za igru u redovima domaćih bio je Stojanović sa pet golova, dok je Bunjevcevic dodao četiri. U pobedničkoj ekipi, Andelić je pet puta pogađao metu rivala, uz 14 intervencija Darka Arsića.

Nakon kompletiranog drugog kola, Vardar I Tatran iz Prešova su na prve dve pozicije sa maksimalnim učinkom, potom slede ekipe sa skorom 1-1, Meškov, Zagreb, Dinamo, Celje, Nexe I Metalurg, Bez bodova u novoj sezoni su Vojvodina I Gorenje.