SEHA: Zagreb poražen u Prešovu, Meškov Brest slavio u Celju! - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan SEHA: Zagreb poražen u Prešovu, Meškov Brest slavio u Celju!

SEHA: Zagreb poražen u Prešovu, Meškov Brest slavio u Celju!

Završena su još dva meča drugog kola sedmog izdanja SEHA Gasprom lige, a u oba je ishod bio pomalo neočekivan – Tatran Prešov je na svom terenu savladao PPD Zagreb sa 33:28 (18:18), dok je Meškov Brest odneo ceo plen iz Slovenije, pošto je savladao Celje 29:24 (14:15).

Izabranici Kasima Kamenice su dosta slabo odigrali drugo poluvreme u Slovačkoj i zabeležili prvi poraz u sezoni, i to od sastava koji predvodi Slavko Goluža, prethodnog trenera hrvatskog šampiona.

Butorac sa osam i Krok sa sedam golova bili su najefikasniji u redovima pobednika, dok je kod gostiju najbolji bio Stipe Mandalinić sa 10 pogodaka, duplo više od drugog strelca Leona Šušnje.

Beloruski šampion je stigao do prve pobede u regionalnom takmičenju u „Zlatorog“ dvorani, na krilima bekovske trojke Đorđić (8) – Škurinski (5) – Nikulenkau (6), kao i sjajnog golmana Pešića koji je sakupio 14 odbrana. Odličnu partiju pružio je i Rastko Stojković (5/5).

Utakmica je bila u egalu do poslednjih 20 minuta, kada je gost zaigrao kvalitetnije i stvorio razliku koju Celjani nisu uspeli da nadoknade. Golmani slovenačkog prvaka su imali duplo manje odbrana od Pešića, pa šest golova Mlakara i pet Dujšebaeva nisu bili dovoljni da se izbegne poraz.