Borbeni Dinamo otkinuo bod Tatranu! - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Borbeni Dinamo otkinuo bod Tatranu!

Borbeni Dinamo otkinuo bod Tatranu!

Golom Veselina Jelića 20 sekundi pre kraja, pančevački Dinamo otkinuo je bod favoritu iz Slovačke, Tatranu iz Prešova 26:26 (12:14) u 14. kolu SEHA Gazprom lige. Još jednom je tim Ivana Petkovića odigrao maksimalno motivisano i zaradio bod u regionalnom takmičenju u kome srpski klubovi važe za autsajdere već godinama.

Imao je sastav Slavka Goluže šansu da dođe do pobede u poslednjem napadu, ali su se Mihal Kasal i društvo spetljali, te tako propustili šansu da dođu do nove pobede na gostovanjima.

Upravo je češki levi bek zadavao najviše problema odbrani srpskog vicešampiona. Postigao je bivši igrač Barselone i Porta čak devet golova, pratio ga je Urban sa šest, ali Slovaci nisu mogli dalje od +3 (11:14 i 17:20 – 44.minut).

Uz golove Petra Žujovića i Ivana Dimitrijevića, Dinamo je prvi put došao u vođstvo u 54. minutu (24:23), ali je Tatran uspeo da preokrene rezultat i golom Urbana dođe nadomak pobede pet minuta kasnije (25:26).

Zasluženi bod stigao je posle dugog napada i asistencije na crtu sa koje je nepogrešiv bio iskusni Jelić…

Najefikasniji kod domaćina bili su Pilipović sa šest, Žujović, Dimitrijević, Šaponjić i Mirković sa po četiri, dok je kod gostiju pored Kasala, raspucan bio Urban (6).

1.Vardar141310448 : 34140
2.PPD Zagreb141013409 : 36131
3.Meshkov Brest14914411 : 37528
4.Celje Piv. Laško14824404 : 38626
5.Gorenje Velenje13535362 : 34718
6.Tatran Prešov14527393 : 39217
7.Metalurg14518378 : 39816