SRLS: Važne pobede "večitih", Spartak novi lider - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan SRLS: Važne pobede „večitih“, Spartak novi lider

SRLS: Važne pobede „večitih“, Spartak novi lider

Utakmicama 13. kola, ovog vikenda jenastavjeno takmičenje u Super Ligi Srbije za muškarce.

Crvena Zvezda je u subotu došla do važnih bodova u borbi za plej – of, trijumfom na svom terenu protiv jesenjeg prvaka Jugovića 27:25 (14:13).

Novajlija na desnom krilu, Mladen Ivanović, odigrao je značajnu rolu u uspehu svog tima, postigavši tri gola u uvodnoj fazi, i isto toliko u ključnim trenucima utakmice (sva tri sa sedmerca). Golman Marko Antelj je bio izbor Nenada Peruničića u poslednjih 10 minuta, a mladi čuvar mreže je poverenje opravdao sa dve ključne odbrane, a jednu od njih zabelećio je u poslednjem napadu, kada su Kaćani imali priliku da dođu do boda.

Partizan je potvrdio dobru formu iz finiša prvog dela sezone vrednom pobedom u Šapcu. Metaloplastika je savldana sa 31:29 (17:12). Domaćin je poveo sa 1:0 i 2:1, a onda su crno – beli zagospodarili terenom i nisu ispuštali vođstvo do kraja. Maksimalnih 23:15 zabeleženo je u 43. minutu, ali je tada proradio Arsić na golu dvostrukog prvaka Evropem kao i Grujičić u napadu. Metaloplastika je u dva navrata stigla na – 2, međutim, finiš utakmice protekao je bez drame, najviše zahvajujući golovima Radojkovića, igrača utakmice.

Mihailo Radojković je postigao osam pogodaka, Živković sedam,  Sretenović, Vanja Ilić i Igor Mršulja po pet. Najefikasniji u poraženim redovima bio je Nemanja Obradović sa devet golova.

Spartak Vojput je trijumfom u „Dudovoj šumi“ nad Rudarom 24:22 (15:11) preuzeo lidersku poziciju na tabeli. Očekivan trijumf ostvarila je i Planinka na gostovanju Kolubari, 29:23 (13:13). „Krtice“ su prvi put ove sezone nastupile u svom Lazarevcu, ali im to nije pomoglo da se „dokopaju“ prvog boda. U posednjem meču kola, jedinom u nedljenom terminu, Požarevac i Železničar su podelili plen 30:30 (12:15).