SRLS: Zvezda pala u Subotici, Voša rutinski rešila Partizan - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan SRLS: Zvezda pala u Subotici, Voša rutinski rešila Partizan

SRLS: Zvezda pala u Subotici, Voša rutinski rešila Partizan

U sredu je odigrano jako uzbudljivo 14. kolo srpske Superlige. Crvena zvezda više nije usamljena na čelu tabele, pošto je doživela drugi ovosezoneski poraz u Subotici, što je Vojvodina iskoristila da se pobedom nad Partizanom bodovno izjednači sa beogradskim crveno-belima.

Spartak Vojput je pobedio Crvenu zvezdu u „Dudovoj šumi“ sa 29:26 (14:11). Bodovi su zasluženo ostali na severu, pošto su Subotičani vodili od početka do kraja meča. Na golu je briljirao Abadžić, dok je u polju prednjačio mladi Milan Potpara sa osam golova.

Spartak Vojput – Crvena zvezda 29:26 (14:11)

SPARTAK VOJPUT: Kosović, Kojadinović, Bojanić, Đekić 2, Radović 2, Perović, Stevanović 2, Potpara 8, Medić 1, Delibašić, Petrović, Ristić, Županjac 6, Jelić 4, Rakocija 4, Abadžić 12 odbrana.

CRVENA ZVEZDA: Šotić 3, Pavlović, Mošić 6, Đorović 3, Prodanović 2, Andrejević, Gačević, Ljubojević, Ljubenović 9 odbrana, Šćepanović 4, Zlatanović 1 odbrana, Matičić, D. Babić 5, Kljajić 2, Leovac, A. Babić 1.

I drugi derbi dana igran je u Vojvodini. Aktuelni šampion je u Novom Sadu opravdao ulogu favorita protiv mlade ekipe Partizana, slavivši sa 31:23 (16:13).

Crno-beli su zapretili početkom drugog poluvremena, ali egal nije dugo potrajao, pošto je Vojvodina dodala gas u poslednjih 20 minuta i ostvarila sigurnu pobedu.

Najefikasniji su bili Vukašin Stojanović (7), Milan Jovanović (6) i Miloš Orbović (5). U timu Nenada Maksića, najčeće je pogađao Lazar Kukić (6), dva puta više od Živkovića i Milenkovića.