STRUGA 2014: Kasno buđenje Šapčana, Kretej izbegao fenjer - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan STRUGA 2014: Kasno buđenje Šapčana, Kretej izbegao fenjer

STRUGA 2014: Kasno buđenje Šapčana, Kretej izbegao fenjer

Rukometaši Metaloplastike zauzeli su poslednje,šesto mesto na 42. međunarodnom turniru u Strugi. „Plavi“ nisu uspeli da izbegnu fenjer jer su u meču za peto mesto poraženi od Kreteja rezultatom 27:19 (17:6).

Posle sjajne partije protiv Vardara, Šapčani su odigrali loših 45 minuta protiv povratnika u francusku elitu. Meč je odlučen na samom početku, kada su izabranici Benjamina Pavonija napravili ogromnu prednost, koja je na poluvremenu iznosila 17:6. Tek u poslednjoj četvrtini meča Metaloplastika je pokazala da može puno više. Uspeli su da razliku koja je u jednom trenutku iznosila 12 golova smanje na četiri, ali snage za veliki preokret nije bilo. Najefikasniji na meču bio je Deska sa sedam golova. Mlado francusko krilo je postiglo ukupno 26 golova na tri utakmice. BiH reprezentativci u redovima Kreteja, Toromanović i Malinović postigli su po tri gola.
Kod poraženog tima istakli su se Dragićević sa pet , te Milovanović i Delibašić sa po četiri gola.
Srpski tim je doživeo sva tri poraza na turniru, dok se Kretej uprkos učinku od dva pobede i jednog poraza mora zadovoljiti petim mestom.
SEMAFOR: 7:2 (13), 10:3 (17), 17:6 (30), 19:9 (35), 22:11 (49), 23:19 (56), 27:19 (60)