Vardar oborio Zagreb u Varaždinu, sa Vespremom za treći SEHA trofej! - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Vardar oborio Zagreb u Varaždinu, sa Vespremom za treći SEHA trofej!

Vardar oborio Zagreb u Varaždinu, sa Vespremom za treći SEHA trofej!

2 komentari

Rukometaši Vardara plasirali su se u finale petog izdanja SEHA Gasprom lige. Oni su u drugoj polufinalnoj utakmici fajnal for turnira koji se održava u Varaždinu savladali PPD Zagreb rezultatom 26:24 (10:12). Šampion Makedonije će se za svoj treći trofej u regionalnom nadmetanju boriti sa Vespremom, u nedelju od 19:00.

PPD ZAGREB – VARDAR  24:26 (10:12)

Isključenja: Zagreb 10 , Vardar 14 minuta

Sedmerci: Zagreb 5/5, Vardar 5/5

PPD ZAGREB: Stevanović 5/18, Ivić 3/16 – Vujić 0/2, Kontrec 4/5, Šprem 0/1, Šebetić 4/7, Marković 2/4 , Raković, Horvat 6/6 (5), Šušnja, J. Valčić 3/6, T. Valčić, Mandalinić 1/4, Obranović 0/1, Markoski, Pavlović 4/4

VARDAR: Šterbik 8/30 , Angelov, Milić 0/2 – Stoilov 1/1, Brumen, Toskić 1/3, Manaskov 6/6 (5) , Makeda 1/1, Karačić 3/4, Dujšebaev 5/8, Abutović, Cindrić 4/5, Dibirov 1/2, Gorbok 3/6, Šiškarev 1/2, Marsenić

Utakmicu je otvorio pogodak Mandalinića, ali je Vardar sjajnom odbranom sprečio protivnički napad u narednih 10-ak minuta, i vođen Karačićem preokrenuo na 4:1. Zagrepčani su se probudili tek sredinom prvog dela i smanjili na 5:4, međutim, loša odbrana ih je onemogućila da dođu do egala sve do kraja prvog poluvremena.

Zagreb je uspeo da izjednači već početkom nastavka, prvim golom Tina Kontreca, a desetak sekundi nastavka Dobrivoje Marković donosi preokret posle kontra napada. Seriju je nastavio Domagoj Pavlović za 16:14. Usledila su još dva preokreta – prvo je Vardar načinio 3:0 zahvaljujući kontra napadima, da bi odgovor stigao u vidu gola Pavlovića posle „lomljenja kičme“ Marseniću i novog loba Horvata sa sedam metara.

Nastavilo se u istom stilu. Luka Cindrić se istakao u napadu i ponovo preokrenuo, 19:18 za makedonskog šampiona u 49. minutu, nakon čega Veselin Vujović traži tajm-aut. Nije to pomoglo njegovim momcima, koji su popustili u narednim minutima. Vardar je zahvaljujući igraču više stekao plus dva prvi put od poluvremena, kada je Makeda pogodio za 21:19. Imali su izabranici Raula Gonzalesa da se odlepe na tri razlike i verovatno reše meč, ali su izgubili loptu i omogućili Horvatu da iz brzog protiv udara vrati neizvesnost. Dibirov je potom iskoristio veliki ugao na levom krilu, a Gorbok kaznio grešku protivnika u napadu pogodivši praznu mrežu sa svoje polovine – 23:20 u 56. minutu.

Ponovo je Vujovuć pozvao na dogovor ali pomoći nije bilo. Pokušali su zagrepčani sve, smanjili na 24:23 na 80 sekundi do kraja golom Horvata se penala, potom i na 25:24, ali je Dujšebaev otklonio poslednju dilemu, i to golom u ranoj fazi napada.