Juniorsko EP (ž): Danska i Holandija u finalu! - Balkan-Handball.com
Naslovna BalkanYouth handball Juniorsko EP (ž): Danska i Holandija u finalu!

Juniorsko EP (ž): Danska i Holandija u finalu!

19Ženska juniorska reprezentacije Danske plasirala se u finale Evropskog prvenstva nakon pobede nad Austrijom 29:17 (16:7). Dankinje su od starta kontrolisale igru i zasluženo su se našle u finalu. Finalni susret između Holandije i Danske, jedine dve neporažene ekipe, na programu je u nedelju sa početkom od 17:30h u Roterdamu.

Skandinavke su od starta susreta krenule silovito. Već u jedanaestom minutu vodile su sa 6:1. Golman Greve bila je na visini zadatka, dok su u napadu Burgaard i Strangholt bile nepogrešive. Austrijanke su se probudile sredinom poluvremena, zaigrale agresivnije i uspele da smanje prednost na 8:5. Ipak preko brzih kontri, danska ekipa pravi veliku seriju i stiže do 11 golova prednosti na poluvremenu.

Prednost Danske nije ni jednog momenta dolazila u pitanje, jedino što su Austrijanke uspele da učine jeste da prednost smanje na 24:15. Zbog visoke prednosti selektor Danske je iskoristio priliku i pružio šansu svim rukometašicama, tako da smo na terenu u poslednjih dvadeset minuta utakmice videli kombinovani sastav. Na kraju, sasvim zaslužena i više nego ubedljiva igra i pobeda danskog sastava.

Holanđanke su se u finale plasirale nakon pobede nad Srbijom rezultatom 42:33.