Ženska LŠ: Đer "slomio" Podravku - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Ženska LŠ: Đer „slomio“ Podravku

Ženska LŠ: Đer „slomio“ Podravku

Mađarski Đer, uspešno je krenuo u pohod na titulu u EHF Ligi šampiona. Na otvaranju najbolje ženskog klupskog takmičenja, super tim iz Mađarske, imao je dobrog takmaca u Podravci 24:19 (11:7), ali su Gerbic i drugarice došle do pobede bez velikog stresa u završnici meča. Odličnu partiju, pružila je Katrin Lunde Haraldsen serijom odbrana, protiv koje je jedino Sanja Damnjanović imala rešenja. Srpska reprezentativka u dresu Podravke je postigla devet golova, dok su Andrea Lekić i Jovanka Radičević postigle po tri.

GYÖRI AUDI ETO KC – PODRAVKA VEGETA 24:19 (11:7)

GYÖR – Dvorana Magvassy Mihály Sprotscarnok. Gledatelja: 2000. Sudije: Andreo Gousko i Siarhei Repkin (Bjelorusija). Delegat EHF-a: Dragan Načevski (Makedonija).

GYÖRI AUDI ETO KC: Lunde Haraldsen (14+1), Herr (-+0): Radičević 3, Löke 3, D. Hornyák, Korsos, Görbicz 4(2), Kovacsics 1, Amorim 5, Rédei-Soós 1, Tervel, Orbán 2, Szepesi 2, Á. Hornyák, Lekić 3. TRENER: Ambros Martin.

PODRAVKA VEGETA: Žderić (6+0), Jelčić (5+1), Kapitanović (-); A. Čović 2, Ž. Čović 3, Pongrac, S. Šenvald, Gaće, Damnjanović 9(4), Milanović Litre 1, Dragišić, Vidak, Tatari 3, Horvat 1, Pušić-Koroljević. TRENER: Neven Hrupec.

Teško da je neko očekivao da Podravka može do iznenadjenja u Djeru, ali nije bilo lako madjarskim šampionkama da izadju na kraj sa motivisanim „Kokicama“.
Povela je Podravka 0-2, dobra odbrana u uvodnim minutima učinila je da se Đer ne snadje odmah i čeka na prvi gol do 7. minuta, kada je Loke prvi put zatresla mrežu Žderić. Dominacija gošći nije prestajala, redjale su se uigrane akcije, tako da se madjarski tim namučio da dodje do prvog izjednačenja u 14.minutu, 5-5. Nova pauza bez gola domaćih i realizovana kontra Damnjanović (5-7, 19.min) naterale su Ambroša da uzme minut odmora. I onda se desio preokret. Stale su Tatari i Damnjanović, koje su poluvreme završile kao jedini strelci, a stala je i Podravka. Haraldsen je spustila „roletnu“, vezala šest odbrana i omogućila laku realizaciju za Loke i Orban. Uz po neki gol iz penala Gerbic, do poluvremena se stiglo do +4 za domaće, 11-7.
U nastavku, nepromenjen odnos snaga, Đer je preuzeo kontrolu i nije popuštao. Lekić i Amorim su se priključila saigračicama u realizaciji, Podravka definitivno ostala bez širine u napadu i pored dobre role Čović, čime je propuštena i poslednja šansa da se uhvati priključak. Na kraju, 24-19.

izvor: rk-podravka.hr