ZVEZDA DO NOVIH BODOVA: Brajović pogodio pobedu u Kostolcu - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan ZVEZDA DO NOVIH BODOVA: Brajović pogodio pobedu u Kostolcu

ZVEZDA DO NOVIH BODOVA: Brajović pogodio pobedu u Kostolcu

Ovaj Zvezdin tim je u Kostolcu 20:19 ( 12:7) pokazao sve svoje vrline i mane.,od demonstracije sile na početku, do nesposobnosti da se dobijen meč mirno privede kraju. 8:1 vodili su crveno – beli u početnoj fazi utakmice, ali im je za trijumf bila neophodna bravura Brajovića u poslednjim trenucima.

Briljirao je Kosanović u prvom delu, za 17 minuta zabeležio je deset odbrana uz tri zaustavljena sedmerca (na kraju 21, pet sedmerca), što je rezultiralo ogromnom prednošću na samom početku. Domaći su do odmora uspeli da smanje na podnošljivijih 7:12.

Ništa efikasnije nije bilo ni drugo poluvreme. Kosanović je nastavio sa sjajnom partijom, ali mu se na drugoj strani pridružio Rudarov golman Vuković i tako održao svoj tim u igri. „Energetičari“ u samom finišu serijom od 4:0 izjednačili na 19:19, ali je Brajović par sekundi pre kraja pogodio iz prekida i doneo veliko slavlje Beograđanima, i pored toga što  se samo pet Zvezdinih rukometaša upisalo u listu strelaca.

Коstolac– Sportska dvorana. Gledalaca: 900. Sudije: Stojković (Niš) i Nikolić (Leskovac). Sedmerci: Rudar 9(4), Crvena zvezda 3(2). Isključenja: Rudar 14, Crvena zvezda  16 minua.

RUDAR: Vuković (11 оdbrana), Urankar (1 odbrana, sedmerac), Vladić, Ivošević, Avramović 1, Milojević, Dragutinović 2(1), Grubetić, Ivanović 3, Kopanja, Bojičić 2, Merdović, Petrović 3, Marjanović, Dimitrijević 4(3), Milošević  4.

CRVENA ZVEZDA: Kosanović (21 odbrana, 5 sedmeraca), Cupara, Antelj, Lazović, Torbica, Pantelić, Oljača, Lazić 6, Pavlov 2(2), Šotić, Nešovanović  1, Martinović, Anđelić 4, Brajović 7.

Igrač utakmice: Milan Kosanović (Crvena zvezda)

Semafor : 1:3 (6), 2:9 (15), 3:10 (23), 7:12 (30), 12:15 (37), 14:17 (45), 17:19 (52), 19:19 (49), 19:20 (60).