Barsi pripala drama sa Kilom - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Barsi pripala drama sa Kilom

Barsi pripala drama sa Kilom

U derbiju drugog kola VELUX EHF Lige šampiona, Barselona Lasa je savladala THW Kil rezultatom 26:25 (10:13). Katalonci su do prvog vođstva došli tek u 50. minutu, ali su u preostalom periodu iskoristili činjenicu da su konstantno igrali sa igračem više. Poslednji pogodak postigao je Viktor Tomas 30 sekundi pre kraja. Kil je imao pola minuta da organizuje napad za bod i učinio je to loše – Vajnhold je imao priliku da prosledi loptu na desno krilo, ali se odličio sa sam završi. Izborio je samo deveterac, što je bilo dovoljno da vreme istekne.

Ostalo je samo da se izvede udarac sa devet metara, a mladi Bilik nije imao šanse protiv visokog zida koji su napravili domači igrači.

Kil je pružio odličnu partiju, bio bliži pobedi najvećim delom meča, ali na kraju nije imao snage da napravi iznenađenje. Španski šampion je ostvario i drugu pobedu nakon trijumfa nad Vislom u Poljskoj, dok je Kil ubeležio prvi neuspeh nakon pobede nad Pari Sen Žermenom u prvom kolu grupe A.

Rivera je bio  najefikasniji kod pobednika sa šest golova, a Kiril Lazarov je postigao dva. Domagoj Duvnjak je bio odličan na drugoj strani sa sedam pogodaka, dok je Vujin, koji je promašio sedmerac u jednoj od ključnih situacija, postigao tri.

Vesprem je zabeležio prvi trijumf u grupi A. Izabranici Ćavija Sabatea savladali su Kadeten sa 32:28, uz sedam golova Momira Ilića, šest Dragana Gajića i četiri Renata Sulića.

Vive Tauron Kielce nije imao problema na svom terenu protiv Kristijanštada – 38:28, uz po sedam golova Bieleckog i Pačkovskog, odnosno po pet Đukića i Aginagaldea.