Gonzales pred Flensburg: Zadržati ih ispod 24 gola! - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Gonzales pred Flensburg: Zadržati ih ispod 24 gola!

Gonzales pred Flensburg: Zadržati ih ispod 24 gola!

Nikada bolju priliku nije imao Vardar da se po prvi put u istoriji plasira na fajnal – for Lige Šampiona – makedonski šampioni pred revanš meč četvrtfinala protiv Flensburga (četvrtak, 19.00) imaju prednost od dva gola stečenu na severu Nemačke. Ipak, trener crveno – crnih Raul Gonzales želi da njegovi momci uđu u odlučujuću borbu za Keln kao da je ista početna tačka za oba tima.

-Sledi drugo poluvreme protiv Flensburga. U prvom smo pobedili sa dva razlike, ali to uopšte ne mora da bude dovoljno jer protivnik ima dobru ekipu i pino igrača. Drugo poluvreme je bilo teško za nas, zato očekujem težak posao i u Skoplju. Trpimo pritisak, ali želimo da se plasiramo na fajnal – for. Pre tri godine smo odigrali neočekivano dobro, međutim nismo uspeli da se plasiramo. U glavi, moramo biti fokusirani kao da je rezultat prvog meča bio 0:0. Moramo zadržati protivnika ispod 24 gola – zaključio je španski stručnjak.

S druge strane, Ljuba Vranješ kaže da ga ohrabruje nastup njegovog tima u drugom poluvremenu prvog meča u Flens areni.

-U ovakvim mečevima se očekuje visok intezitet fizičke igre. Kada su dve ekipe na istom nivou, sudije moraju da se adaptiraju i regulišu fizički intezitet. Upravo to je pokazao Vardar u prvom poluvremenu, visok fizički intezitet, zahvaljujući čemu je i pobedio. A moji momci su se vratili u drugom delu i pokazali od čega su napravljeni. Znam da možemo da odigramo dobro i želimo to da pokažemo u Skoplju – rekao je Vranješ, kojem bi meč u makedonskoj prestonici mogao biti poslednji na klupi Flensburga što se evropskih takmičenja tiče.