Junak Kielcea Manuel Štrlek: Zreli smo... - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Junak Kielcea Manuel Štrlek: Zreli smo…

Junak Kielcea Manuel Štrlek: Zreli smo…

Pivotmen Pari Sen Žermena, Igor Vori, završio je meč crvenim kartonom na početku poslednjeg minuta, kada su i ugašene šanse njegovog tima da se nađe u finalu…

• Odigrali smo odlično 5-1 u drugom poluvremenu, ali par odbijenih lopti, nesreća, penali i na kraju smo poraženi. Imali smo šansu da se odlepimo. Ne mogu da se oslobodim utiska da je svaki put ekipa koja dođe na F4 malo… možda nisam video dobro, ali – rekao je Vori aludirajući na sudije i prokomentarisao isključenje u 59. minutu:

• Nisam ga namerno udario. Digao sam ruku i zakačio ga, ali i to je deo priče koju sam spomenuo. Mene je dva puta Jurecki udario laktom i ništa. Sa naše strane je sve dve minute, sa druge strane ništa. Nismo iskoristili svoje šanse, šteta. Došli smo prvi put na F4. Odigrali smo dobro, bili smo spremni, ali falilo je i sreće.

Manuel Štrlek, junak meča sa dva pogotka u poslednja dva napada poljskog tima ovako je video pobedu i prvo finale…

• To je ono što nas krasi čitave sezone – taj timski duh. Ovo je najzrelija ekipa od kada sam ja u Kielceu. Nema opuštanja, sada nam sledi fokus na finale, ne sme biti nikakve euforije. Bilo je pravog fajta, što je i normalno, kada je ovako veliki ulog. Od svlačionice se moramo spustiti na zemlju i mirno sačekati sutrašnji dan. Ne biram rivala, neka pobedi bolji, pa ćemo videti kako ćemo – zaključio je leteći Hrvat.