LŠ: Vraćen brejk u Španiji, Meškov u drugoj fazi - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa LŠ: Vraćen brejk u Španiji, Meškov u drugoj fazi

LŠ: Vraćen brejk u Španiji, Meškov u drugoj fazi

Rukoemtaši Meškov Bresta plasirali su se u drugu fazu VELUKS EHF Lige šampiona nakon trijumfa u Španiji protiv La Riohe 28:32 (11:17). Beloruski tim je tako vratio protivniku za poraz u Brestu 7. oktobra (31:33), izdvojivši se na vrhu tabele grupe C sa 14 bodova, dva više od La Riohe i Porta.

U poslednjem, 10. kolu, Bebeškovi momci dočekuju Čehovske Medvede, Porto Vojvodinu a Tatran La Riohu.

NIkulenkau i Kristopans su vodili gostujući tim do velikih plus šest na poluvremenu, dok je među stativama odličan bio Čarapenka. Rastko Stojković je uspostavio dominaciju na crti, pa ni devet golova Malmagra na drugoj nije bilo dovoljno da domaći dođu do preokreta u nastavku. Nikulenkau, Stojković i Kristopans su postigli do sedam golova, dva višee od Atmana.