Meškov nova "žrtva" Barse, Katalonci nastavili seriju pobeda - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Meškov nova „žrtva“ Barse, Katalonci nastavili seriju pobeda

Meškov nova „žrtva“ Barse, Katalonci nastavili seriju pobeda

Stefan Branežac

Prvi međusobni susret Meškova i Barselone u okviru Lige šampiona, odigran u Brestu, pripao je sastavu iz Španije, koji je došao do četvrte uzastopne pobede u elitnom klupskom takmičenju. Veliki broj tehničkih grešaka i samo sedam postignutih golova u drugom poluvremenu koštali su domaći tim povoljnijeg rezultata na ovoj utakmici, koju su izgubili rezultatom 21:29(14:15).

Meškov Brest – Barselona 21:29 (14:15)

Dvorana: SH Viktorija

Sudije: Ivan Pavićević – Miloš Ražnatović (Crna Gora)

Meškov Brest: Pešić 10 odbrana, Kulak 1, Škurinski 1, Mackević 7 odbrana, Jurinok, Poteko 1, Ivić 1, Šumak, Baranau 1, Horak 1, Razgor, Obranović 5, Selvasjuk 2, Đukić 5, Đorđić 1, Šilovič 2

Barselona: Perez de Vargas 9 odbrana, Mortensen 5, Tomas 2, Entrerios 2, Sorendo, Anderson 1, Arinjo, Engesan 3, Gomez 5, Dos Santos 2, Dolenec 2, Mem 5, Duarte, Palmarson 1, Moler, Fabregas 2

Semafor: 1:3 (4.) 4:7 (14.) 10:8 (23.) 11:12 (26.) 14:15 (30.) 17:20 (39.) 19:25 (46.) 21:29 (60.)

Uzbudljivo prvo poluvreme u Brestu, obeležila su brojna isključenja, a u takvoj situaciji bolje su se snašli gosti iz Španije. Mučio se Meškov na startu susreta u pozicionom napadu, što je sastav koji predvodi Ćavi Paskval iskoristio na najbolji način došavši do prednosti od dva gola, već u uvodnim minutima utakmice.

Barsa je najvećih +3 imala u 14. minutu, odgovorio je tim iz Belorusije serijom 4:0, preko Selvasjuka i Kulaka za vođstvo 10:8. Pad u igri domaćina, iskoristio je španski prvak, da do kraja prvog dela igre ponovo dođe do prednosti. Pogodak Obranovića bio je poslednji viđen u prvih 30 minuta, nakon kojih je na semaforu stajalo 14:15, u korist Barselone.

Muke za Meškov nastavljene su i u nastavku susreta. Problemi u organizaciji napada, doveli su do toga da Barsa na krilima raspucanog Dike Mema pred poslednji kvartal, dođe do +6, 19:25. Uspeo je tim Manola Kadenasa da priđe rivalu na četiri gola zaostatka, ali to je bilo sve od beloruskog sastava na ovoj utakmici. Veliki broj tehničkih grešaka koštao je Meškov boljeg rezultata u duelu sa Barselonom, koja je došla do četvrte uzastopne pobede u Ligi šampiona, nakon poraza od Levena na startu takmičenja.

Najefikasniji u novoj pobedi Barselone bili su Mem, Mortensen i Gomez sa po pet postignutih golova. Isti učinak, u redovima Meškova imali su Darko Đukić i Sandro Obranović.