NESLAVAN KRAJ: Barsa "pregazila" PPD Zagreb - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa NESLAVAN KRAJ: Barsa „pregazila“ PPD Zagreb

NESLAVAN KRAJ: Barsa „pregazila“ PPD Zagreb

Rukometaši PPD Zagreba doživeli su težak debakl na revanš meču četvrtfinala VELUX EHF Lige šampiona u Barseloni. Zvanično treć klub Evrope, slavio je sa 43:21 (23:10), obezbedivši tako plasman na fajnal – for turnir u Kelnu. Nije bilo realno očekivati da hrvatski šampion nadoknadi zaostatak iz Zagreba (23:25), ali se malo ko nadao da će Barselona u uzvratnoj utakmici nadjačati Vujovićevu četu sa 22 gola više. Ipak, od prvog sudijskog zvižduka sve je krenulo po zlu za goste.

BARSELONA – PPD ZAGREB 43:21 (23:10)

SEDMERCI: Barselona 5/5, PPD Zagreb 2/4

ISKLJUČENJA: Barselona 2, PPD Zagreb 8 minuta

BARSELONA

Šarić, de Vargas 12+1 odb, Arinjo 2, Entrerios 3, Gurbindo 2, Žaluz 1, Karabatić 7, Lazarov 9 (5), Moros 1, Nedesbo 2, Rutenka 3, Sarmiento 1, Saubič, Sigurdson 5, Soreindo 1, Tomas 6

PPD ZAGREB

Ivić 3 odb, Stevanović 10 odb, Brozović 2, Čelica 1, Čorić, Horvat 3(2), Kovačević 3, Obranović 4, Pavlović 1, Raković 3, Šebetić 2, Šprem, Stepančić 2, J. Valčić, T. Valčić, Vuglač

Podatak da je Vujović morao da već u 12. minutu zatraži drugi tajm aut dovoljno govori o dešavanjima na terenu Blaugrane. Bukvalno od prvog minuta, Barselona je krenula sa stvaranjem razlike, koje je neprekidno rasla do maksimalnih 13 golova, koliko je bilo na poluvremenu.

Rukometaši PPD Zagreba delovali su kao da su se probudili pet minuta pre utakmice. Početničke greške u oba pravca prejaki rival je nemilosrdno pretvarao u lake golove, a njih je bilo u izobilju.

Odbrana Zagrepčana nije uspevala da izdrži duže od 20-ak seekundi u pozicionom napadu, dok je na drugoj strani dolazilo do velikih nesporazuma gostujućih bekova, promašenih zicera i munjeevitih kontra napada Sigurdsona i Tomasa. Već u petom minutu, Katalonci su poveli sa 5:1 i naterali Vujovića na prvi tajm – aut. Pokušao je da trgne svoje momke iz početne letargije na sebi svojstven način, ali je brod nastavio da tone.

U 12. minutu na semaforu je pisalo 11:3, pa se i drugi put oglasio zapisnički sto. Napad gostiju je uspeo da se stabilizuje, ali odbrana kao da nije ni postojala. U finišu prvog dela, vođstvo Barselone je naraslo na 23:10. Koliko je bledo izgledala defanziva „Plinara“ svedoči i podatak da je Ivan Stevanović stigao da ubeleži sedam odbrana u prvom delu, uz pomenut broj primljenih golova. Filip Ivić je zamenjen posle 10-ak minuta, pošto nije uspeo da zaustavi ni jedan šut. U uvodnim minutima rešetao je Karabatić, a nakon njega su realizatorsku ulogu preuzeli su krila – Tomas i Sigurdson.

Nastavak je sa tri uzastopna gola otvorio Raul Entrerios, a šesti pogodak Tomasa postavio je novi maksimum – 28:12. Tim Ćavija Paskvala nije spuštao ritam. Perez de Vargas je nastavio sa sjajnim odbranama, a šesti i sedmi gol Karabatića, uz prvenac Nedesba, načinili su novu seriju Barse za brutalnih 32:14 u 43. minutu, a samo pet minuta kasnije bilo je 37:16.

Ni izmenjena španskog prvaka nije dozvolila da Zagreb popravi utisak. Kiril Lazarov, koji je u prvom poluvremenu učestvovao samo kao izvođač sedmeraca, održava ritam postizanja golova. Kapiten makedonske reprezentacije je sa devet pogodaka prestigao Momira Ilića na vrhu liste strelaca, sa ukupno 99.

Zanimljivo, Barselona je na kraju slavila sa maksimalnih 22 razlike, iako je golmanski učinak dveju ekipa bio jednak. Time je katalonski gigant potvrdio da je prvi favorit za osvajanje titule prvaka Evrope. Celokupno gledano, Zagrepčani nemaju razloga za nezadovoljstvo jer su odigrali sjajnu sezonu u Ligi šampiona, nagovestivši visoke domete jednog mladog tima.