Orlovi poraženi u Švajcarskoj - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Orlovi poraženi u Švajcarskoj

Orlovi poraženi u Švajcarskoj

2 komentari

Muška seniorska reprezentacija Srbije poražena je od Švajcarske 24:29 (11:12) u meču drugog kola grupe 2 kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2020. godine. Domaći sastav slavio je pred 4.000 gledalaca u Cugu među kojima je bilo i 700 srpskih navijača. Orlovi su bili ozbiljan takmac Švajcarcima u uvodnih 40 minuta utakmice, a posle povrede Lazara Kukića koji je dobio udarac laktom u nos, usledila je serija 6:1 posle koje više nije bilo neizvesnosti.

Odlično je startovao tim Nenada Peruničića, iako nekompletan sa Darkom Đukićem u ulozi desnog beka. Dobro je srpski napad poveo Miljan Pušica, uz Zorana Nikolića i Nemanju Ilića, najraspoloženiji u uvodnom delu meča. Vođstvo Orlova 5:2 pratio je tajm-aut klupe domaćih posle koga dolazi do preokreta. Andi Šmid uz Alena Miloševića uspešno vodi napad Švajcaraca do vođstvo 10:7.

Odbrane Vladimira Cupare vratile su Srbiju u egal do kraja prvog poluvremena (12:11).

Odlična rola Nemanje Ilića i Bogdana Radivojevića na startu drugog dela (16:15) dovela je do napada za nerešeno u 38. minutu. Povreda nosa Lazara Kukića koga je laktom nekažnjeno udario pivotmen domaćih Majster, poremetila je igru u napadu Srbije, ali i fokus srpskih igrača. Serijom 6:1 koju su predvodili Rubin i Šmid, Švajcarci su otišli na 22:16 u 46. minutu.

Sa oslabljenom bekovskom linijom, snage za povratak nije bilo. Bogdan Radivojević je uz Nemanju Ilića i Vladimira Cuparu bio raspoložen u samoj završnici postigavši pet od svojih sedam golova u poslednjih 15 minuta.

Uspeo je Nenad Peruničić da zaustavi rezultatski pad tajm-autom u 52. minutu pri rezultatu 25:18.

Andi Šmid je meč završio sa deset golova, Alen Milošević je postigao pet, a Nikola Portner zabeležio 11 odbrana. U srpskim redovima, Nemanja Ilić je osam puta bio precizan, Bogdan Radivojević je utakmicu završio sa golom manje, a Vladimir Cupara je na kontu imao 13 odbrana.

Naredne mečeve u kvalifikacijama, Orlovi će odigrati sa Hrvatskom u aprilu naredne godine.

Hrvatska 2 – 1
Švajcarska 2- 2