SP JUNIORA: "Orlićima" slomljena krila, potrebno čudo za prolaz - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa SP JUNIORA: „Orlićima“ slomljena krila, potrebno čudo za prolaz

SP JUNIORA: „Orlićima“ slomljena krila, potrebno čudo za prolaz

2 komentari

Reprezentacija Srbije je doživela i drugi, verovatno odlučujući poraz na Svetskom prvenstvu za juniore u Brazilu. Bolji od izabranika Dejana Perića bili su Španci – 28:21 (12:13). Kako stvari stoje, Španije će na trećem šampionatu za redom biti kobna po srpske juniore.

Srbija je ovim neuspehom ostala na tri boda, bez realnih šansi da se plasira u osminu finala. Katar lako savladao Portugliju sa 26:20, i time nadu za prolaz Srbije sveo na minimum. Čak ni pobeda u poslednjem kolu grupe protiv izabranika Valera Rivere, neće biti dovoljna ukoliko amateri iz Angole ne načine senzaciju i izbegnu poraz od Portugala.

SRBIJA U21 – ŠPANIJA U21 21:28 (13:12)
Gledalaca: 200
Isključenja: Srbija U21 8 minuta (Mladenović x2,Terzić, Đukić), Španija U21 6 minuta (Rey, Del Valle, Fernandez)
Sedmerci: Srbija U21 0/0, Španija U21 1/1
SRBIJA U21: Cupara 11 obrana, Milosavljev 3 obrane; Mladenović 8, Popović, Radovanović 1, Jovanović, Pavlović 2, Terzić 3, Đukić 2, Sretenović 1, Živković, Šotić, Radojković, Kurteš 3, Mošić, Kukić 1
ŠPANIJA U21: Biosca 13 obrana, Calle; Sanchez 3/6, Rey, Plaza 5, Serdo, Del Valle 3, Garcia, Fernandez 4, Pineiro 2, Canellas, Gomez 4, Arino 6, Perez, Paredes, Azkue 1
SEMAFOR: 2:2 (4′), 4:3 (8′), 6:3 (12′), 6:5 (15′), 7:7 (18′), 8:9 (22′), 10:9 (23′), 11:10 (27“), 13:10 (29′), 13:12 (30′), 14:14 (33′), 14:16 (38′), 15:17 (41′), 15:19 (43′), 17:20 (46′), 19:20 (48′), 20:23 (56′), 20:26 (58′), 21:28 (60′)
IGRAČ UTAKMICE: Ignacio Biosca

Srbija je na krilima, u ovom meču fenomenalnog Mladenovića (8/8), odlično otvorila meč. Pet njegovih pogodaka u prvih 12 minuta donose prednost od 6:3. U tom periodu, Srbija je načinila pet tehničkih grešaka, ali je golman Cupara to neutralisao sa isto toliko odbrana.

Tek nakon tajm – auta selektora Martineza, golman Bioska je zabeležio prvu intervenciju (13. min.). Ispostavilo se da je to početak simultanke talentovanog čuvara mreže.

Nakon tri neuspašna pokušaja proigravanja na crtu, Španije stiže do poravnanja – 7:7, a nešto kasnije i do prvog vođstva – 9:8. Srbija odgovara serijom 3:0, golom Terzića sa poda i kontrama Mladenovića i Đukića. Priliku da produži niz imao je Radovanović, ali je nonšalantno pristupio realizaciji kontre, što je protivnik iskoristio i smanjio na 11:10. Sa tom razlikom se i otišlo na odmor, 13:12.

Selektor Perić je odlučio da drugo poluvreme započne bez Terzića i Mladenovića. Španci čine preokret i vode sa 14:13, nakon čega se Mladenović vraća u igru, ali već u 35. minutu dobija drugo isključenje. Pet minuta kasnije i Đukić zarađuje dvominutnu kazne, ali je Srbija zadržala korektan zaostatak, 17:15, zahvaljujući Cuparinim odbranama udaraca sa krila.

Umesto da to inicira bolji period „Orlića“, desilo se suprotno. Serijom od 3:0, Martinezova četa stiže do maksimalnog preimućstva, 20:15 (45.min.).

Ipak, Srbija uzvraća još jačim nizom. Dva puta Mladenović, Pavlović i Đukić, za samo tri minuta dovode svoj tim na korak od egala, 20:19. Međutim, sjajni golman Bioska se potrudio da  svi ti dobri intervali padnu u vodu. Od 48. do 60. minuta, Srbija postiže samo jedan gol (Terzić za 21:23), a njen rival čak osam. Čuvar mreže „Furije“ je u finišu branio sve – zicere, kontre i šuteve spolja, čime je postao odlučujući faktor utakmice.

Vladimir Cupara, golman i kapiten
– Otvorili smo utakmicu na dobar način. Imali smo rezultat, vodstvo, igru. Odbrana je bila na vrhunskom nivou, pali smo sredinom prvog poluvremena pa se ponovo podigli pred kraj i vratiti vodstvo. Na kraju smo primili onaj glupi penal koji, ja mislim da nije trebalo da se svira za Špance. Oni su smanjili na -1, a mi smo ušli sa igračem manje u drugo poluvreme.
Tad smo se malo pogubili, njihov golman je  počeo da brani kako treba. Nismo imali sreće što se tiče završnice. Akcije su bile dobre, ali završnica je bila na veoma lošem nivou. Time i ovaj rezultat. Odbrana je popustila, primili smo dosta golova za jedno poluvreme što nam se do sad nije dešavalo.