SP kadeta: Hrvatska bez medalje, Francuzi odbranili titulu! - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa SP kadeta: Hrvatska bez medalje, Francuzi odbranili titulu!

SP kadeta: Hrvatska bez medalje, Francuzi odbranili titulu!

Kadetska reprezentacija Hrvatske nije uspela da se okiti bronzanom medaljom na Svetskom prvenstvu u Gruziji, pošto je u borbi za treće mesto poražena od selekcije Danske rezultatom 30:29(17:16).

Titulu šampiona ponovo je osvojila Francuska, koja je u finalu nadjačala Španiju sa 28:25 (12:13).

Slično kao u polufinalu protiv Španije, Hrvatska je skoro čitavim tokom meča jurila zaostatak, samo što je on ovoga puta išao i do minus pet. Momci Luke Panze su čak uspeli i da preokrenu 10 minuta pre kraja, zahvaljujući seriji 5:0.

Međutim, Danci su bili sretniji i spretniji u samom finišu i osvojili treće mesto. Hrvatska je imala napad za pobedu, ali su se Jaganjac i Martinović spetljali i izgubli posed, što je Matijas Gidsel iskoristio da iz kontra napada, tri sekunde pre kraja, postavi konačan rezultat.

Lučin i Jaganjac su bili najefikasniji hrvatski igrači sa po sedam golova, dok je kod pobednika najbolji bio Vinder sa osam pogodaka.

U finalnom okršaju, Francuzi su uspeli da nadoknade minimalan zaostatak na poluvremenu i pobede Španiju, odbranivši tako titulu osvojenu pre dve godine. „Trikolori“ je do titule predvodio supertalentovani srednji bek Kilijan Viljemino sa čak 13 golova iz 14 pokušaja. Koliko je igrač Monpeljea bio dominantan, svedoči i činjenica da je drugi strelac tima bio Godan sa tri gola.

U španskom sastavu, Valera se istakao sa osam pogodaka iz 10 šuteva.