Trofej za PSŽ, poslednji dan turnira u Strazburu obilovao uzbuđenjima - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Trofej za PSŽ, poslednji dan turnira u Strazburu obilovao uzbuđenjima

Trofej za PSŽ, poslednji dan turnira u Strazburu obilovao uzbuđenjima

Stefan Branežac

Poslednji dan međunarodnog turnira EuroTournoi u Strazburu, doneo je tri uzbudljiva meča nakon kojih je poznat konačan plasman ekipa. Šest timova, učesnika EHF Lige Šampiona, u prethodna četiri dana pružili su ljubiteljima rukometa kvalitetne utakmice, iako je reč o pripremnom periodu za nastupajuću sezonu.

Za trofej na ovom prestižnom turniru borili su se PSŽ i Monpelje. Susret dva francuska tima pripao je ekipi iz Pariza, iako je Monpelje imao +4 u osmom minutu nakon gola Kavtičnika. Počeo je PSŽ da topi prednost protivnika, raspoložen je na golu bio Omeje, pa su izabranici Raula Gonzalesa već do poluvreme okrenuli rezultat u svoju korist, 17:16. Ključni period na meču desio se u poslednjih sedam minuta, prišao je Monpelje na gol zaostatka, usledio je tajm-aut trenera Parižana posle koga njegovi izabranici prave seriju 4:0 za velikih 32:27. Uspeo je osvajač EHF Lige Šampiona u prošloj sezoni da priđe na dva gola zaostatka, ali nedovoljno da potpuno sustigne tim iz francuske prestonice. Na kraju, trofej sa PSŽ koji je slavio sa 33:30.

Duel za treće mesto pripao je beloruskom Meškov Brestu, koji je u neizvesnom duelu pobedio Vesprem. Nakon deset minuta igre, Meškov serijom 3:0 dolazi do dva gola prednosti, koju do kraja susreta nije ispustio. Uspeo je tim Ljubomira Vranješa dva puta da priđe na gol zaostatka, ali nedovoljno da se u potpunosti uhvati rezultatski priključak. Meškov je do pobede 27:26 (16:12) predvodio Aleksander Škurinski sa šest golova, dok je Ivan Pešić zabeležio 15 odbrana. U poraženom sastavu, po pet golova postigli su Petar Nenadić i Kentin Mae.

Prvi susret poslednjeg dana turnira, bio je duel za peto mesto, između Nanta i Vardara. Uspeo je tim Roberta Garsije Paronda da se odlepi u prvih deset minuta na +4, međutim, usledio je odgovor francuske ekipe koja serijom 4:0 dolazi do rezultatskog egala, u 15. minutu na semaforu je bilo 8:8. Stekao je Vardar tri gola prednosti, usledila je period igre bez gola za sastav iz Makedonije, pa Nant ponovo hvata priključak. Na poluvremenu 15:14 u korist aktuelnog osvajača SEHA lige.

Činilo se da je pitanje pobednika rešeno kada je Nant u drugom delu igre otišao na +3, Vardar pravi novu seriju za rezultatski egal dva minuta pre kraja susreta, 26:26. Došao je francuski tim do minimalne prednosti, imao je makedonski šampion napad za izjednačenje, usledila je greška, što protivnik koristi i dolazi do pobede, 29:27. U pobedničkom sastavu Valero Rivera bio je precizan devet puta, dok su se u Vardaru Gorbok i Krištopans po pet puta upisali u listu strelaca, a mladi golman Dejan Milosavljev zabeležio je 19 odbrana.