VESPREM U KELNU: Ilić spasio F4 od odličnog Vardara - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa VESPREM U KELNU: Ilić spasio F4 od odličnog Vardara

VESPREM U KELNU: Ilić spasio F4 od odličnog Vardara

2 komentari

I pored odlične partije, rukometaši Vardara nisu uspeli da naprave veliko iznenađenje i izbore plasman na F4 EHF Lige šampiona u Kelnu. Vesprem je golovima Momira Ilića u samoj završnici uspeo da spasi svoje mesto u Lanxess Areni.

Prvi meč je završen pobedom Vesprema 29:26.

MVM Veszprem – RK Vardar 30:30 (12:14)
Skoplje
Gledalaca – 6000
RK VARDAR:  Šterbik osam odbrana, Gorbok 1/4, Toskić 3/3, Dibirov 3/6, Brumen 2/3, Dušebajev 5/8, Cindrić 4/5, Šiškarev 4/5, Makeda 1/2, Stoilov 1/1, Manaskov 3(2)/3, Karačić 3/6, Abutovi 0/1, Angelov dve odbrane
MVM VESZPREM:  Alilović 12 odbrana, Mikler, Nađ 7/7, Ilić 9(3)/13, Ugalde 1/3, Palmarson 2/4, Terzić, Slišković 0/1, Sulić 1/2, Marguč 4(4)/7, Ivančik 1/1, Lekai 4/10
IGRAČ UTAKMICE: Momir Ilić (Vesprem)
SEMAFOR: 1:4 (9.) 4:7 (14.) 6:10 (18.) 8:12 (25.) 10:14 (28.) 15:15 (34.) 19:18 (40.) 25:23 (50.) 27:28 (57.)

Odlično je počeo Vardar odbranom 5-1, u kojoj je Timur Dibirov paralisao bekovsku liniju sa Palmarsonom, Ilićem i Nađom. Dok je Rus trčao i zabijao iz kontre, domaći su se mučili, pa je tako prvi gol iz igre mađarskog sastava upisan tek u 11. minutu, kada je Nađ smanjio na 3:6.

Glavnu reč u napadu Vardara vodio je Igor Karačić u prvom delu, efikasan je bio i Danil Šiškarev, a u 18. minutu, makedonski sastav je bio na maksimalnih + 4 – 10:6.

I pored toga, trener Mađara, Ćavi Sabate nije paničio, kada je trebalo, probudio se Laslo Nađ, kapitenski, doneo priključak na poluvremenu – 12:14.

Promenio je Vesprem pristup na startu drugog dela, očas posla stigao na 15:15 u 34. minutu, a prvo vođstvo Mađarima doneo je Mate Lekai u 40. minutu – 19:18.

TOSKIĆ I SULIĆ „ZAKRVILI“ VEĆ U DRUGOM MINUTU
PRVI GOL VESPREMA IZ IGRE U 13. MINUTU (3:6)
VARDAROVA 5-1 IZNENADILA VESPREM
ILIĆ POSTIGAO TRI GOLA IZ IGRE ZA POSLEDNJIH 150 SEKUNDI MEČA
ALILOVIĆ VS ŠTERBIK 12:8

Od tog trenutka, pa sve do 56. minuta, kontrola rezultata bila je na strani domaćina. Falile su Vardaru odbrane golmana, Šterbik ponovo nije bio na nivou neophodnom da pogura svoj tim do Kelna. U par navrata bio je blizu da zaustavi šuteve Momira Ilića, prvog strelca Vesprema, koji je u poslednjih 15 minuta postigao šest golova iz igre.

Vardaru su glavu iznad vode držali Aleks Dušebajev i Luka Cindrić. Tim Raula Gonzalesa je u poslednjih 10 minuta ušao sa -2 (25:23), a Matjaž Brumen je preokrenuo na 27:28 na 3 minuta i 45 sekundi pre kraja.

Tri vezana gola Momira Ilića sprečila su iznenađenje…