SP u Kini: Norveška za gol bolja od Rumunije, Francuska pregazila Nemačku! - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaKina 2009 SP u Kini: Norveška za gol bolja od Rumunije, Francuska pregazila Nemačku!

SP u Kini: Norveška za gol bolja od Rumunije, Francuska pregazila Nemačku!

Prvi porazi Danske i Rumunije obeležili su poslednje kolo takmičenja po grupama, a samo su Rusija, Norveška i Španija zadržale maksimalan učinak do sada. Rumunkama nije bila dovoljna sjajna Unguruanu na golu ni ogromna želja Neagu u napadu da skinu “skalp” Norvežankama koje su imale vođstvo veći deo susreta. Stanca i Manea, stavljene su u džep, bez prilike ni da prime loptu, ni da upute ni jedan jedini šut na gol. Tako složena odbrana na par takvih pivotmenki se zaista ne viđa često. Norvežanke su imale odličnu Haraldsen na golu, precizne Breivang, Riegelhuth i Nostvold kada je najviše trebalo, odnosno u poslednjih 10 minuta kada su Rumunke ostale nedorečene i rezultatska klackalica zaustavila se na 25-24 za Skandinavke.

Kada neko ima sreće u pravom momentu, onda mu i ne treba pobeda u poslednjem kolu da bi prošao u drugi krug jer su Nemice i pored neverovatno visokog poraza 29-15 od Francuske prošle dalje. To se znalo i pre utakmice, ali da će Nemice odigrati onako loše, dati samo 5 golova u drugom poluvremenu i dozvoliti da prođu bez bodova u drugu fazu, to niko nije mogao da pretpostavi. Švedska je Danskoj nanela prvi poraz 27-23, ali uzalud im trud, ipak idu u razigravanje. I Ukrajina je dobila Austriju 32-31, ali takođe bez satisfakcije, pošto ih je poraz od Angole preskupo koštao. Afričke šampionke su drugu godinu zaredom u drugom krugu.

Sastav četvrtfinalnih grupa:

Grupa 1: Danska(4 boda), Rusija(4 boda), Francuska(2 boda), Austrija(2 boda), Nemačka(0 bodova) i Angola(0 bodova)

Grupa 2: Norveška(4 boda), Španija(4 boda), Rumunija(2 boda), Koreja(2 boda), Mađarska(0 bodova)  i Kina(0 bodova)