Norvežani sigurni na startu druge faze, Mađari upisali prvu pobedu - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaSP 2019 Norvežani sigurni na startu druge faze, Mađari upisali prvu pobedu

Norvežani sigurni na startu druge faze, Mađari upisali prvu pobedu

Drugi dan takmičenja u glavnof fazi, da budemo precizniji u grupi F, čiji se mečevi igraju u Jyske Bank Boxen dvorani u Herningu obeležile su pobede favorita. Norveška je bila bolja od Egipta 32:28 (16:14), dok je Mađarska savladala Tunis 26:21 (16:14).

U prvom susretu dana odigranom na parketu dvorane u danskom gradu Herning, Mađari su pobedom na Tunisom upisali prvu pobedu u glavnoj fazi takmičenja, te osvojili treći bod u grupi F. Izabranici Antonia Đerone su dobro otvorili meč, bili u egalu sve do 20. minuta, kada je Mate Lekai sa dva gola doneo evropskoj selekciji +3. Mađarska je u drugom poluvremenu samo održavala stečenu prednost, a nosilac igre u napadu bio je Balog, koji je postigao devet golova. Sa druge strane, najraspoloženiji za igru bio je Boughanmi koji je pet puta pogađao metu rivala.

Svoj prvi meč u glavnoj fazi takmičenja odigrala je i selekcija Norveške, koja je na kraju savladala Egipat. Početak susreta obeležila je igra gol za gol, ali je onda na scenu stupio Sander Sagosen, koji je povukao napad skandinavske selekcije, te im omogućio da na pauzu odu sa dva gola suficita. Nisu izabranici Kristijana Bergea uspeli ni u drugom delu da i povećaju prednost. U 45. minutu afrička selekcija je prišla na -1, da bi potom usledio prazan hod oba nacionalna tima. Da ne dođe do senzacije većih razmera nego one u Kelnu, pobrinuo se Magnus Rud, koji je u završnici meča postigao četiri gola, i kumovao pobedi jednog od favorita iz senke. Treba istaći da je upravo Rud postigao 10 golova, koliko je dodao i Sander Sagosen.