Budućnost u glavnoj fazi, Podravka propustila veliku šansu - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Budućnost u glavnoj fazi, Podravka propustila veliku šansu

Budućnost u glavnoj fazi, Podravka propustila veliku šansu

Zorica Radojkovic

Rukometašice Budućnosti ostvarile su važnu pobedu na gostovanju danskom Odenzeu i stigle do novih bodova koje će preneti u glavnu rundu Lige šampiona. Podgoričanke su početka meča podizale ritam i zasluženo su slavile 26-22.

Podravka je na drugoj strani propustila veliku šansu da napravi senzaciju ovogodišnjeg izdanja ženske elite i stigne do bodova koji bi je odveli u nastavak takmičenja. Turinger je ipak bio raspoloženiji za igru i upisao je na kraju ubedljivu pobedu 31-23

Odenze – Budućnost 22:26 (14:13)

Odenze – „Odenze Idretshol“. Gledalaca: 1.937. Sudije: Erdogan i Ezdeniz (Turska). Sedmerci: Odenze 10 (7), Budućnost 5 (4). Isključenja: Odenze 10, Budućnost 10 minuta. Crveni karton: Ujkić (Budućnost) u 46. minutu.

Odenze: RAJNHART (osam odbrana), Vester (tri odbrane), Bekhej, KORT-KINDBEL 3, Madsen, Bakerud 1, Jakobsen, Da Silva Kintino, TRANBORG 2, Kristensen, Hald, ESTERGORD-JENSEN 7 (4), OFENDAL 3 (3), Jergensen, HEJLUND 4, HAJNDAL 2.

Budućnost: RAJČIĆ (pet odbrana), Zokebi de Paula (četiri odbrane i dva sedmerca), UJKIĆ, Konatar, JAUKOVIĆ 8, A. Bulatović, Laslo 3 (3), Premović 1, K. BULATOVIĆ 4, BRNOVIĆ 3, Pavićević, Ramusović 1, RAIČEVIĆ 5 (1), GRBIĆ 1, Pletikosić.