Červar posle debakla: I bez mene Hrvatska ima budućnost - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaEHF EURO 2018 Červar posle debakla: I bez mene Hrvatska ima budućnost

Červar posle debakla: I bez mene Hrvatska ima budućnost

Bez osmeha već danima, Lino Červar, kao da je predosećao šta će biti epilog hrvatskog pokušaja da se domogne jedinog zlata koje im nedostaje – evropskog. Daleko, predaleko, bila je Hrvatska u duelu sa Francuskom 27:30, koja je spustila gas u drugom poluvremenu i tako dala šansu Červarovim momcima da se približe, ali ne i da dođu do sanjanog boda. Zvuči gotovo neverovatno, Hrvatska i Češka igraće u petak za peto mesto na EURO 2018.

• Ušli smo u utakmicu preemotivno. Napravili smo dosta tehničkih grešaka koje su i presudile meč. Naša odbrana u prvom poluvremenu nije imala agresivnosti Sm u utaomic preemtivno, napravile u prvom delu dosta tehnički grešaka, koje su i presudile meč. Naša odbrana u prvom poluvremenu nije imala agresivnosti i to je rezultiralo da smo primili nekoliko lakih golova sa distance. Moram pohvaliti igrače u drugom poluvremenu gde su smogli snage da uđu ponovo u utakmicu. U 53. minutu došli smo na gol razlike, a tada smo primili dva laka gola i to je bio zapravo kraj – rekao je Červar i na kratko analizirao urađeno na turniru:
  • Zakazali smo samo protiv Švedske, a ne mogu da dajem primedbe. Igrali smo hendikepirani, nije bilo lako bez lidera Duvnjaka. Tužni smo zbog publike koja je bila fenomenalna. Borba i želja danas nisu bile dovoljne. Čestitam Francuzima na pobedi.

Na učestala pitanja novinara o svom statusu na mestu selektora…

• Imam ugovor do kraja Evropskog prvenstva. Sada je manje važno da li će doći drugi. Trebalo bi podržati ko god da dođe. Podržite rukomet, reprezentaciju i igrače. Ta uspešna priča od 13 medalja ne sme stati. Ne brinem, mi ćemo naći način i ljude koji će opet praviti vrhunske rezultate. Moramo razmišjati da dobijemo selektora koga ćemo svi podržati, iza koga ćemo stati i uraditi dosta posla po pitanjima seniorske i drugih selekcija. Ovo je bio moj 166. meč na klupi reprezentacije. Kao i svaki put, dao sam sve od sebe, nisam se štedeo. Sigurno je da ću i nakon mene podržati ljude koji će biti u reprezentciji i igrače. I bez mene hrvatska reprezentacija ima budućnost.

Šta je tačno škripalo, pokušao je da objasni Červar….

• Nisam uspeo dati mirnoću. Brzopleto smo završavali napade. Kada se izgubi, trener ima svoj deo krivice. Tako i ja, ne bežim od nje. Nisam uspeo da igramo više razumom, a manje emocijama. To je rezultiralo našim minusom. U drugom delu smo spustili na -1 sedam minuta pre kraja. Sport je to, imate dizanja i padanja.