DUPLO GOLO: Slovenci remizirali sa Češkom, Nemačka i Španija za polufinale! - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaEHF EURO 2018 DUPLO GOLO: Slovenci remizirali sa Češkom, Nemačka i Španija za polufinale!

DUPLO GOLO: Slovenci remizirali sa Češkom, Nemačka i Španija za polufinale!

Tekst: Uroš Samardžić

Obe reprezentacije su priželjkivale remi između Španije i Nemačke kako bi eventualnom pobedom prošle u polufinale, ali su Češka i Slovenija ipak odigrale nerešeno – 26:26 (11:12), i tako izgubile sve šanse da se nađu u samoj završnici.

Time je situaciju u Grupi II razjašnjena – Danska je sigurna na prvom mestu, a za drugo će se u direktnom okršaju boriti Nemci i Španci, u reprizi prošlogodišnjeg finala. Ukoliko se i taj meč okonča bez pobednika, dalje će ići Španija zbog bolje gol razlike.

Slovenija – Češka 26:26 (11:12)

Slovenija:

Skok 2 odb, Kastelic 10 odb, Blagotinšek, Verdinek, Marguč 5, Kavtičnik 5, Janc, Potočnik 2, Cingesar 3, Zarabec 5, Bezjak 2, Zabič 1, Mačkovšek 1, Mlakar 1, Leban, Suholežnik 1

Češka:

Mrkva 18 odb, Galia 1 odb, Hrstka 1, Bečvar 2, Landa, Horak 1, Kotrc, Kašparek 4, Stehlik, Slahta, Petrovski, Ždrahala 9, Čip 5, Svitak, Mubenzem 3, Zeman 1

Česi su sjajno ušli u meč, i od prvog minuta diktirali svoj ritam. sjajna odbrana uz Mrkvu na golu, činila je Slovence nemoćnim, a nominalni gost na ovom meču vrlo lako stiže do tri gola prednosti. Izabranici Veselina Vujovića nisu imali rešenja u napadu za bravune koje Mrkva pravio na golu, te su na poluvreme otišli uz gol deficita.

• Češka od prvog minuta diktira svoj ritam, i brzo stiže do tri gola prednosti

• Sjajni Mrkva na golu čuva minimalnu prednost  na poluvremenu

• Slovenija brzo tiže do izjednačenja, ali Češi poboljšavaju igru u odbrani i serijom 5:0 stižu do nove osetnije prednosti

• Tajm-aut Vujovića koji je urodio plodom, Slovenija stiže do preokreta

• Drama u finišu i nerešen rezultat

Puno je truda Slovenija uložila da stigne ranu prednost rivala, a onda je ponovo lako ispustila rivala. Od rezultata 16:16,  sledi nova serija (5:0) tima koji predstavlja najprijatnije iznenađenje turnira.

Usledio je tajm-aut čuvenog stratega na klupi Slovenije, koji je očigledno uspeo da dodatno probudi momke u zeleno-plavoj opremi, koji su ponovo utakmicu uveli u egal. Ključni momenat meča mogao je biti 55. minut, kada je Zarabac pogodio za +2 u korist treće selekcije planete.

Međutim, Slovenija nije položila ispit u finišu meča – predvođeni maestralnim Ždrahalom, Češka je stigla do izjednačenja, a potom zaradila napad za pobedu. Ipak, prečka je bila saveznik Slovenije, pa su  tako obe reprezentacije izgubile šansu za plasman u polufinale.