Poraz Makedonije za kraj: 30 minuta nedovoljno za Dance - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaEHF EURO 2018 Poraz Makedonije za kraj: 30 minuta nedovoljno za Dance

Poraz Makedonije za kraj: 30 minuta nedovoljno za Dance

Tekst: Uroš Samardžić

Verovatno i jedina stvar koja se nije očekivala nakon grupne faze, jeste to da će Makedonci ići kući pognutih glava, bez ijednog boda iz glavne runde. Nakon ubedljivog poraza od Španije, i bolnog trijumfa Češke, izabranici Raula Gonzalesa nisu mogli puno protiv moćnog olimpijskog šampiona, naročito bez najboljeg igrača Kirila Lazarova.

Makedonija – Danska 31:20 (12:12)

Makedonija: Mitrevski 10 odbr (1/1), Ristovski, Manaskov (4/6), Velkovski (0/4), Stoilov (4/4), Pribak, Jonovski, Taleski (3/5), Mirkulovski (1/4), Markovski, Kuzmanovski (6/9), Georgievski (1/1), Lazarov (0/1), Ojleski (0/2), Popovski (0/2), Peshevski

Danska: Green 9 odbr, Landin 2 odbr, Landin Jacobsen M. (2/2), Mortensen (1/3), Lauge (2/5), Zachariassen (5/6), Svan (2/2), Lindberg (2/2), Tofet Hansen R. , Molgaard, Mensah (2/3), Toft Hansen H. (1/3), Hansen (3/4), Olsen (0/1), Damgaard (11/13), Balling (0/4)

IGRAČ UTAKMICE: Damgaard

Nakon uzastopnih poraza, od Španije i Češke, Makedonija je utakmicu sa Danskom igrala za čast, ali izabranici Raula Gonzalesa nisu uspeli da ozbiljnije ugroze velikog favorita, iako se nakon 30 minuta činilo da bi „Falange“ mogle da izdrže ravnopravnu borbu do kraja.

Mitrevski je ovoga puta dobio prednost ispred Ristovskog, a njegov tim je vodio žestoku bitnu u uvodnim minutima sa Dancima. Igralo se gol za gol, Makedonija je konstantno bila u zaostatku koji je varirao (jedan do dva gola), ali su do poluvremena uspeli da vrate potpunu rezultatsku neizvesnost pa je po isteku pola časa igre na semaforu stajalo 12:12.

• Rezultatska klackalica u kojoj se bolje snalaze Danci

• Hansen golom u 10. minutu donosi prednost od dva gola (maksimalno vođstvo Danske u prvom poluvremenu)

• Makedonija uspeva da se vrati u meč i izjednači rezultat (30. minut – 12:12)

• Dekoncentracija u igru Makedonaca, Hansen i družina to koriste, i lako stižu do pet golova prednosti

• Damgard sa 11 golova zasluženo nosi epitet “igrač utakmice”

Teško je reći šta se Makedoncima desilo u 15- minutnoj pauzi, ali na gerflor dvorane u Varaždinu, kao da je izašao potpuno drugačiji tim. Na sve to, Danci su još “ubacili u petu brzinu“ i vrlo lako nalazili rupe u odbrani nominalnog domaćina. Već nakon 15 minuta u drugom delu, Skandinaci su stigli do prednosti od pet golova. Ostatak meča očito je bila samo formalnost, kako za jedne tako i za druge. Momci Nikolaja Jakobsena su rutinski potvrdili prvo mesto u grupi, i čekaju krešendo super uzbudljive zagrebačke grupe – za rivala u polufinalu mogu dobiti Švedsku, Hrvatsku ili Francusku.