Filip Lazarov posle Čeha: Katastrofa... - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaEHF EURO 2018 Filip Lazarov posle Čeha: Katastrofa…

Filip Lazarov posle Čeha: Katastrofa…

Makedonija je imala šansu da dođe nadomak polufinala Evropskog prvenstva, ali je drugačije mislio češki golman Tomaš Mrkva, koji je u presudnim momentima odbranio dva sedmerca Lazarovu i Manaskovu, i tako doneo veliku pobedu svom timu, koji je sada u poziciji da se nada plasmanu među četiri najbolje selekcije starog kontinenta.

• Bili smo bolji 40 minuta meča, imali smo 4-5 golova razlike. Kada smo zastali, izgubili smo ideju, snagu u odbranu, ideju u napadu. Borko je stao, a bio je odličan 45 minuta. Ovo je jedan težak poraz u najlošijem momentu po nas. Katastrofa. Idemo dalje, imamo još jedan meč da odigramo. To je to, mnogo je teško, ali ništa sada ne može da se vrati. U najlošijem momentu izgubili smo od reprezentacije koju smo stalno pobeđivali – rekao je  iskusni Filip Lazarov posle meča.