Slovenija rutinski savladala Srbiju - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaEHF EURO 2018 Slovenija rutinski savladala Srbiju

Slovenija rutinski savladala Srbiju

U prvoj od dve poslednje provere pred odlazak na Euro 2018, Slovenija je u Murskoj Soboti savladala Srbiju rezultatom 36:32 (15:15). Bronzani sa poslednjeg Mondijala su, bez Jurea Doleneca čije će odsustvo sa šampionata biti veliki hendikep, pobedili „Orlove“ zahvaljujući mnogo boljoj igri u drugom poluvremenu.

Selektor gostiju Jovica Cvetković je na ovom meču pružio priliku rovitim Šešumu i Stojkoviću, veoma bitnim igračima koji nisu igrali utakmice u dosadašnjem toku priprema, pa se očekuje da ovaj tandem bude spreman za meč prvog kola EP protiv Hrvatske u Splitu.

Najviše zahvaljujući još jednoj odličnoj partiji golmana Cupare, Srbija je održavala egal do 40. minuta, a onda se razbranio i Urban Lesjak,što je bila inicijalna kapisla za seriju Slovenaca kojom su Janc, Mačkovšek i drugovi otišli na plus sedam i rešili pitanje pobednika.

Ove reprezentacije će u sredu odigrati drugi prijateljski meč, u Velenju sa početkom od 18.00. Utakmicu će direktno prenositi Tv Arena sport.

SLOVENIJA – SRBIJA 36:32 (15:15)
Murska Sobota
Gledalaca – 1300

SLOVENIJA: Blagotinšek 5, Heningman 2, Marguč 5(2), Janc 8(1), Cingesar 3, Cehte, Medved 2, Zarabec, Bezjak 2, Grebenc 2, Žabić 1, Mačkovšek 2, Leban 1, SKok 9 odbrana + sedmerac, Lesjak 6 odbrana, Suholeznik 2, Mlakar 1

SRBIJA: Šešum 2, Đukić, Nenadić 4, Radivojević 3, Marković 2, Đorđić 5, Stojković, Ilić N 4(1) Zelenović 3, Beljanski 2, Marsenić 2, Obradović, Vujin 3, Jovanović 2, Ivanišević jedna odbrana, Cupara 14 odbrana

SEMAFOR: 2:2 (5.) 7:5 (10.) 7:7 (13.) 9:7 (18.) 9:10 (20.) t.a 12:13 (25.) 19:16 (35.) 21:20 (38.) 25:21 (43.) 30:23 (48.) 30:25 (50.) 31:26 (52.) ta 33:29 (56.) 35:31 (58.)