Stepančić: Ne bi nas dobili ni da se igralo još 60 minuta - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaEHF EURO 2018 Stepančić: Ne bi nas dobili ni da se igralo još 60 minuta

Stepančić: Ne bi nas dobili ni da se igralo još 60 minuta

Konačno ozarena lica hrvatskih reprezentativaca. Pobeda nad Norveškom očuvala ih je na putu ka ostvarenju cilja, a poslednja prepreka do polufinala je najteža moguća – svetski šampion Francuska. Nakon dve blede partije protiv Belorusije i Švedske, „Kauboji“ su zablistali u duelu sa nezgodnim Norvežanima. Desni bek hrvatske selekcije Luka Stepančić otkriva na koji način se ekipa podigla nakon teških trenutaka.

-Nije bilo neke posebne pripreme, mada smo među sobom razgovarali mnogo više nego u prethodnom periodu. Znate kako je kod nas, dobre dve uvodne utakmice pa izgubiš od Švedske uz 35 primljenih golova. Kada je trebalo sve te sumnje maknuti u strani, odigrali smo ne baš tako dobru utakmicu protiv Belorusije. Tek tada su krenule sumnje, kritike i ogroman pritisak sa svih strana. Juče i danas smo pokušali da se izolujemo od svega, jer znamo koliko vredimo. To smo večeras i pokazali. Jako mi je drago što smo uspeli da prenesemo na teren sve što smo dogovorili u svlačionici – rekao je Stepančić nakon važne pobede.

Šta je prelomilo meč?

-Imali smo odličan, smiren napad, bez srljanja. Imali smo sjajnog golmana Stevanovića koji je branio zicere od prvog minuta. Uništio im je krila, a oni su tu najjači.  Na kraju, ceo tim je zaslužan što smo im u potpiunosti zaustavili tranziciju i brzi centar.

Nedostajali su kontra napadi do ovog meča…

-Kontra nam je falila od prve utakmice. Nismo imali ni polukontru, ni trčanje u leđa, ni brzi centar. Nije trebalo biti naročito vispren pa to zaključiti. Danas smo odlučili da to popravimo, i uspeli smo. Naravno, uz dozu opreznosti, jer smo znali da Norvežani brutalno kažnjavaju svaku grešku.

Briljantna partija Stevanovića…

-Videli ste kako je branio večeras, nemam reči. Ja uvek gledam da smo mi dve ekipe u jednoj – jedna smo mi igrači, a druga golmani. Oni imaju svoje, mi ih ne diramo. U ove četiri utakmice nije da smo im bog zna kako pomogli, ali oni su oni znali da nas sami izvku. Danas je Stivi briljirao, svaka mu čast. Kada se svi faktori u igri slože kao večeras, uz ovakve navijače, ne može se izgubiti utakmica

Sledi Francuska koja će verovatno morati da se pobedi za plasman u polufinale…

-Nakon poraza od Švedske smo tako i računali, da moramo dobiti sve do kraja. Nećemo više moći da kalkulišemo. Protiv Francuza ćemo morati odigrati kao danas, imamo četiri dana za odmor i pripremu. Znamo sve o njima, oni znaju sve o nama. Videli ste, Omejer ode u penziju, pojavi se Žerar sa 20 odbrana uz 50 % uspešnosti. Moraćemo biti oprezni da ga ne razbranimo. Gledali smo malo Francuska – Švedska u svlačionici dok smo se zagrevali. Švedska je imala dve velike crne rupe od 10 minuta u prvom, i šest – sedam minuta u nastavku, što samo govori o snazi francuske odbrane. Moraćemo dobro da se spremimo, sve da analiziramo, i ako uspemo odigrati kao večeras, mislim da ćemo slaviti.

U kojoj meri je publika pomogla večeras?

60 minuta. I publika se digla zajedno s nama, iskupili su se za četvrtak. Tako to izgleda kada sve funkcioniše onako kako želimo. Da smo igrali još 60 minuta, ne bi mogli da nas dobiju. Čitavim tokom utakmice nas je nosila. Od prvog do zadnjeg minuta je atmosfera bila kao u Splitu. Naročito bih istakao onaj trenutak kada smo imali dva igrača manje. Tu se publika probudila, napravila pritisak na protivnika i sudije, a mi smo taj period dobili sa 2:0. To je verovatno bilo ključno – zaključuje Stepančić.