Danska ostavila Crnogorke na -9 - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaEHF EURO 2020 - ŽENE Danska ostavila Crnogorke na -9

Danska ostavila Crnogorke na -9

Reprezentacija Crne Gore došla je nadomak eliminacije sa Evropskog prvenstva 2020. Ubedljiv poraz od Danske 19:28 (11:13). Crnogorke nisu postigle gol čak 17 minuta u drugom poluvremenu, pa nečemu većem od ubedljivog poraza nisu mogle da se nadaju. Domaći sastav, poput meča sa Slovenkama, uverljivo je stigao do plasmana u glavnu fazu, a za sva četiri boda boriće se sa Francuskom.

Nas čeka duel Crna Gora – Slovenija za opstanak na EURO 2020.

Montenegro – Danmark 19-28 (11-13)

Montenegro : Jovanka Radicevic 4, Ema Ramusovic 4, Bobana Klikovac 2, Jelena Despotovic 2, Nikolina Vukcevic 2, Matea Pletikosic 2, Dijana Dzaferovic 1, Dijana Ujkic 1, Durdina Jaukovic 1.

Danmark : Lærke N. Pedersen 4, Mia Rej 4, Trine Østergaard 4, Louise Burgaard 3, Anne Mette Hansen 3, Kristina Jørgensen 2, Mette Tranborg 2, Mie E. Højlund 2, Laura Damgaard 1, Andrea U. Hansen 1, Line Haugsted 1, Maibritt Hansen 1.