Debakl za kraj još jedne tužne priče - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaEURO 2010 -DAN/NOR Debakl za kraj još jedne tužne priče

Debakl za kraj još jedne tužne priče

Najbolje rukometašice Srbije, doživele su blamažu na kraju svog učestvovanja na Evropskom prvenstvu u Danskoj i Norveškoj. Od izabranica selektora Duška Milića, bila je bolja selekcija Rumunije 28:40 (14:20). Za najteži poraz u istoriji reprezentacije Srbije na velikim takmičenjima i deveti uzastopni od kada je Srbija, kao samostalna država počela da nastupa na Evropskim prvenstvima, bilo je potrebno nameriti se na rivala, koji je kvalitetniji od naše selekcije, što je donelo otrežnjenje i zaključak da su trenutni kvaliteti igračkog i stručnog kadra, okupljenog u klubu-reprezentaciji, daleko od evropskog nivoa. Srbija će u konačnom plasmanu zauzeti 14. mesto, ispred Islanda i Slovenije, a iza Nemačke. Pre dve godine u Makedoniji, naša selekcija je bila trinaesta.

Meč, koji će ući u anale srpskog ženskog rukometa na stranici "zaboraviti što pre", počeo je kako se samo poželeti može. Motivisano i hrabro, što nije bio slučaj u prethodna dva meča, ušle su Srpkinje i posle odličnih osam minuta imale prednost od 4:1. Tada se ušlo u vrtlog neverovatnih grešaka i nelogičnosti, nesvojstvenih vrhunskim sportistima, što je bila odrednica za igru srpske reprezentacije na ovom Evropskom prvenstvu. Rumunke preko sjajnih Neagu i Stanke, prave dar-mar u odbrani Srbije, a bode oči i očajan povratak Srpkinja iz faze napada u fazu odbrane. Poslednje izjednačenje, viđeno je u 15. minutu, kada je na semaforu stajao 7:7, a totalni krah nadanja da bi se preko Rumunije moglo u TOP 12, nastupa u narednih pet minuta, kada Neagu i drugarice prave 6:0 i odlaze na nedostižnih 13:7.Do kraja prvog poluvremena, samo još jednom Srbija dolazi na -4 (10:14), a na odmor se odlazi sa 20 primljenih golova (14:20).

U drugom poluvremenu, selektor Milić, dao je šansu igračicama, koje do sada nisu imale priliku da pokažu šta znaju. Nažalost po nas, nismo videli puno toga, u atmosferi poraza, gde na terenu nije bilo nikakve koncepcije, osim par solidnih solo poteza i rešenja. Poluvreme za zaborav, pa i sramotu, onakvu, od koje obraz drugi dan bridi Nemicama, ne zaslužuje veći komentar.