EHF EURO 2010 (Grupa "C"): Šveđanke odbranom srušile Nemice! - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaEURO 2010 -DAN/NOR EHF EURO 2010 (Grupa "C"): Šveđanke odbranom srušile Nemice!

EHF EURO 2010 (Grupa "C"): Šveđanke odbranom srušile Nemice!

Najbolje rukometašice Švedske, najavile su da će ovo biti sjajno Evropsko prvenstvo za Skandinavke, pobedom u prvom kolu nad favorizovanim Nemicama 27:25 (12:14). Junakinje meča, bile su golmanke, Kain kod pobednica i Voltering kod "Pancerki". Obe su sakupile po 18 odbrana, ali je Šveđanka bila bolja u presudnim trenucima. Nemice su poslednji put bile u vođstvu u 54. minutu (24:23), a onda sledi pet minuta sjajne odbrane reprezentacije "tri krune" i serija od 4:0 za njihovu veliku radost na kraju.

ZVANIČNA STATISTIKA

HOLANDIJA PONIZILA UKRAJINU

U drugom meču grupe "C", Holandija je iznenađujuće lako savladala Ukrajinu 25:13 (13:8), koja je postavila neslavan rekord po broju postignutih golova.Ukrajinke, koje su najavljivale da će biti hit Prvenstva, nisu postigle gol u poslednjih 13 minuta, a Holanđanke su sa 18:13, napravile ogromnih 25:13 i praktično, obezbedile plasman u TOP 12 fazi, što je ogroman uspeh za rukomet u ovoj zemlji. Najefikasnija je bila Vizer sa deset pogodaka.