EHF EURO (Grupa 1): Pobeda Crne Gore - Sa Francuskom za peto mesto! - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaEURO 2010 -DAN/NOR EHF EURO (Grupa 1): Pobeda Crne Gore – Sa Francuskom za peto mesto!

EHF EURO (Grupa 1): Pobeda Crne Gore – Sa Francuskom za peto mesto!

bojanaReprezentativke Crne Gore načinile su pravo iznenađenje savladavši reprezentaciju Danske rezultatom 30:29 (14:18), pred oko 12.500 navijača u Herningu. Ovim trijumfom, Crnogorke su zauzele treće mesto u prvoj grupi glave runde i boriće se sa reprezentacijom Francuske za peto mesto. Za domaći sastav Kamila Dalbi je postigla 8 golova, a Rike Skov 6 golova. U timu Crne Gore najefikasnije su bile Bojana Popović sa 8 pogodaka i Marija Jovanović sa 6 pogodaka.

Dankinje su od samog početka imale konce igre u svojim rukama i vodile su već u sedmom minutu, rezultatom 6:1. Popović je, sa druge strane, bila nerešiva enigma i uspešno je pronalazila put do mreže i Mortensen i Pedersen. Crnogorke su se sasvim solidno držale u prvom delu susreta, odbrana je bila dobra, ali napad se uglavnom svodio na Bojanu Popović.

U nastavku su igračice Crne Gore „dodale gas“ i uspešno su se približile na svega gol zaostatka (19:20, 37 minut), a ubrzo su načinile i preokret. Mlada Marina Vukčević bila je sjajna na golu, sakupivši 13 odbrana, od kojih su neke odbrane bile u važnim momentima susreta. Sve što su domaće igračice uspele da učine je da u jednom momentu izjednače rezultat, ali do novog preokreta nije došlo i Crnogorke su zasluženo pobedile.

Danska će do kraja Evropskog prvenstva igrati bez jedne od svojih najboljih rukometašica, levog krila, Mie Augustesen koja je zadobila povredu levog stopala. Augustesen nije igrala u susretu protiv Crne Gore, a najverovatnije će je zameniti Gite Aen.