EHF EURO (Grupa 2): Francuska ubrala „lale“! - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaEURO 2010 -DAN/NOR EHF EURO (Grupa 2): Francuska ubrala „lale“!

EHF EURO (Grupa 2): Francuska ubrala „lale“!

franceReprezentativke Francuske ostvarile su pobedu protiv Holandije u novoformiranoj grupi glavnog dela takmičenja. Rezultat je glasio 23:21 (13:10). Najzaslužnija za pobedu bila je Amandine Leynaud sa 16 odbrana. U timu Holandije, Maura Viser upisala je 9 golova.

Veći deo prvog poluvremena protekao je u egal situaciji. Francuskinje su imale dosta problema prilikom realizacije napada, dok je Holandija igrala u grču. Ipak na kraju prvog dela susreta, više koncentracije imale su popularne „Les Bleus“ pa su na odmor otišle sa tri pogodaka prednosti.

Furiozno su započele i drugo poluvreme, stigle i do pet golova prednost, ali tada se bude i Holanđanke. Sigurnijom igrom u napadu i požrtvovanom odbranom, uspele su da smanje prednost. Veliku šansu su iskoristile kada su Francuskinje imale dve igračice manje u polju i stigle su na 18:17. Ali snage za preokret nisu imale. Iako su se trudile svim silama da stignu makar do remija, Francuska je uspela da ostvari pobedu, kojom se vratila „u život“ na ovom takmičenju.