Šok iz "skandinavske kuhinje" - Švedska pobedila Norvešku! - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaEURO 2010 -DAN/NOR Šok iz "skandinavske kuhinje" – Švedska pobedila Norvešku!

Šok iz "skandinavske kuhinje" – Švedska pobedila Norvešku!

svedskaPravo iznenađenje na Evropskom prvenstvu načinile su reprezentativke Švedske. One su fantastičnom igrom uspele da pobede favorizovanu ekipu Norveške rezultatom 24:19 (13:6). Ovom pobedom, Šveđanke su pokazale da Norveška nije nepobediva i da može da ima loš dan i svoje slabe tačke. Za Švedsku, Linea Torstenson postigla je 7 golova, a Anika Wiel Freden postigla je 6 golova. Za Norvešku, Ida Alstad postigla je 5 pogodaka, a Kamila Herem 3 pogodaka.

Slobodno se može reći da je prvo poluvreme, poluvreme snova za Sveđanke. Sjajnom odbranom, kolektivnom igrom i preciznim šutevima učinili su da reprezentacija Norveške liči na neku prosečnu ekipu. Podatak, da su za 16 minuta postigle samo 2 gola, govori mnogo o igri Norvežanki. Netipični napadi, solo akcije i pregršt grešaka bili su glavni pratioci igre domaćih. Za ekipu, kakva je Norveška, neigranje pivota Heidi Loke (koja je zbog bolesti preskočila ovu utakmicu) ne bi smelo da bude izgovor za loše izdanje. Sasvim zasluženo na poluvremenu Švedska odlazi sa rezultatom 13:6.

Perfektnu igru Šveđanke su imale i u drugom poluvremenu. Odbrana, predvođena Grubstrom na golu, bila je neprobojna. Švedska je nadvisila Norvešku njenim oružjem; sjajnom odbranom i raznovrsnim napadom. S druge strane, Norvežankama su se vezale ruke i pošteno su se ispromašivale, a kad se uzme u obzir i da golmani nisu bili na visini zadatka, poraz je bio neminovan. Jedino što je Norveška uspela da učini jeste da smanji razliku na pet golova.