Vladimir Canjuga nakon pobede nad Crnom Gorom: "Imali smo dirigenta" - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaEURO 2010 -DAN/NOR Vladimir Canjuga nakon pobede nad Crnom Gorom: "Imali smo dirigenta"

Vladimir Canjuga nakon pobede nad Crnom Gorom: "Imali smo dirigenta"

Nakon pobede nad Crnom Gorom 29:28, izbornik Vladimir Canjuga je bio zadovoljan:

– Večeras je ova ekipa igrala trezveno i imala pravog dirigenta u vidu Tatari, koja je sjajno povezala igru, a Penezić i Horvat su realizirale. Poslije je to Franić isto dobro radila. Na tabli sam napisao „trebam dirigenta“ i večeras smo uistinu imali dirigenta i svirali kao jedan orkestar. Da se cure nisu opustile zadnjih 7 minuta i gledale u semafor kad će proći vrijeme, bilo bi glatkih 5-6 razlike.Veliki trud i ogromna emocija su uloženi da se jedan nacionalni naboj prisutan u muškom rukometu i moje iskustvo iz muškog rukometa, prenese večeras i kod djevojaka. Taktički smo fenomenalno odigrali, kockali smo se sa Bojanom Popović, nismo na nju stavili flaster znajući da će ona ispucati svoje, ali ostatak obrane je bio super.

Izbornik Canjuga još nam je dodao: Uložio sam strašno puno truda da ih motiviram, da cure vjeruju u sebe, što protiv Rusije nisu, jer stvarno nije grijeh izgubiti od svjetskih i olimpijskih prvakinja.

-Jedna od junakinja utakmice, sjajna Andrea Penezić, rekla nam je sljedeće : Bila je ovo vrlo teška i dramatična utakmica, bile smo odlične u obrani i raspoložene u napadu, jedino ta „crna rupa“ u zadnjih 7-8 minuta kad se prednost od 6 golova smanjila na 1, ali mi kao da ne možemo bez toga, iako, ovaj put je Hrvatska konačno dobila jednu dramatičnu utakmicu.

Idemo sad utakmicu po utakmicu, ali ako budemo igrale kao večeras, možemo svakoga pobijediti – odlučna je bila Andrea na pitanje kako dalje.

-Na upit da li je u njenoj večerašnjoj odličnoj predstavi, nagrađenoj i proglašenjem za igračicu utakmice, bilo i privatne osvete, Lidija Horvat je potvrdila da možda malo i jeste, ali prvenstveno je bilo da dobijemo Crnu Goru, da se dignemo nakon loše igre protiv Rusije i da prenesemo ta 2 boda koja će nam puno značiti u 2.krugu.

Na upit o grubosti crnogorskih igračica, Horvat se složila da je to djelovalo kao boks meč, pogotovo u prvom poluvremenu. Nismo se uspaničile, zasluženo smo pobijedile.

Golmanica Ivana Jelčić, zbog svoje mirnije naravi često u drugom planu, protiv Crnogorki je obranila nekoliko ključnih lopti i nosi veliki dio zasluge za povećanje prednosti  koju protivnice do kraja nisu uspjele sustići. Trenutačno na diobi 7.og mjesta na listi najboljih golmanica, sa 39% obranjenih lopti (neprikosnovena je Norvežanka K.L.Haraldsen sa 55%, a slijedi je Ruskinja Sidorova sa 48%), Jelčić smatra da je to bila jako teška i gruba utakmica.Suci su imali jedan „interesantan“ kriterij za crnogorsku obranu u 1.poluvremenu, dopustili su brutalnu igru gdje sam se bojala da ne iščupaju ruke nekoj od naših igračica. Njihove cure su to tad koristile, a u 2.poluvremenu je kriterij bio nešto drugačiji i mi smo tad uspjele steći prednost.