Francuska se provukla protiv Čeha - Omejer 24 odbrane! - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaEURO 2010 Francuska se provukla protiv Čeha – Omejer 24 odbrane!

Francuska se provukla protiv Čeha – Omejer 24 odbrane!

Najbolja reprezentacija uvek ima najboljeg golmana – a on se par zadnjih godina zove Tijeri Omejer. Posle odličnog prvog poluvremena, u kome su Francuzi rutinirano držali Češku 21:20 (16:10) na odstojanju od pet šest golova, u drugom delu, olimpijski i svetski šampion, postigao je samo pet golova. Česi su došli sa 10:17 na 17:17 u periodu od 18 minuta, u kojima Karabatić i drugovi nisu dali gol! Na kraju, Česi su imali šansu da dođu do boda, ali se ispred njih ispostavio zid, ne od odbrane, već od golmana, Tijeri Omejer, koji je meč završio sa 24 odbrane (55%), za prvu pobedu Francuske na turniru.

Da podsetimo, u prvom kolu Francuska je remizirala sa Mađarskom 29:29.U drugom meču grupe "D", Mađarska igra sa Španijom.