Junak, Darko Stanić: "Loše smo igrali - Srećom smo se vratili" - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaEURO 2010 Junak, Darko Stanić: "Loše smo igrali – Srećom smo se vratili"

Junak, Darko Stanić: "Loše smo igrali – Srećom smo se vratili"

Sjajne odbrane Darka Stanića i kao šlag na torti, odbranjeni sedmerac na isteku 60-tog minuta doneli su veliki bod reprezentaciji Srbije na startu Evropskog prvenstva u Austriji. Selektor Hasanefendić je pre starta šampionata najavio golmana “Orlova” kao iznenađenje i Darko Stanić je mnoge iznenadio:

-Verovatno jesam iznenadio danas. Za mene lično, ovo je bila loša utakmica naše ekipe. Loše smo ušli, strašno loše, srećom smo se vratili. Mislim da smo realno bolja ekipa od Islanda i nadam se da ćemo pravu igru tek pružiti. Znam da smo ekipa koja posle loše igre sledeću utakmicu odigra odlično, nadam se da će protiv Danaca biti prava utakmica.

Alem Toskić je bio direktan i samokritičan u komentaru utakmice:

-Ne znam ni sam kako smo se izvukli na kraju utakmice! Malo nas je sreća pogledala, momci su vodili celu utakmicu 4-5 razlike, Darko nas je na kraju spasio. Veoma važan bod protiv Islanda, sada sledi dan odmora da se malo saberemo, da ispravimo greške koje smo pravili tokom cele utakmice.

Žarko Šešum ovako je prokomentarisao susret sa olimpijskim vicešampionom:

-Nismo dobro sprečili njivovo najjače oružje, kontre i polukontre i primili smo puno golova u prvom poluvremenu iz toga i onda smo celu utakmicu morali da vijamo rezultat. Na kraju smo hvala Bogu odbranom Stanića izvukli rezultat, sa igrom Vučkovića, Stankovića. Izvukli smo se, nismo odigrali najbolje što možemo i što kaže naš kapiten Dejan Perić – nema puno vremena ni za tugu.