Kasper sačuvao Dance u igri za polufinale! - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaEURO 2010 Kasper sačuvao Dance u igri za polufinale!

Kasper sačuvao Dance u igri za polufinale!

Veliki je golman Kasper Hvidt, zna cela Evropa, ali su Norvežani večeras imali priliku da obnove gradivo. Pobeda je Norvežane ostavljala u igri za polufinale, gde bi dospeli ako pobede Island u zadnjem kolu, a Hrvate vodila već večeras, međutim, na žalost mnogih, Danci su uspeli da preokrenu rezultat, puni samopouzdanja, kao uvek i lobom Egerta sa sedmerca u poslednjoj sekundi, osvoje oba boda 23:24 (15:11).Norvežani su imali 15:11 na poluvremenu, pa 21:18 u 48. minutu, da bi promašili sedmerac (odbranio Hvidt) na 30 sekundi pre kraja za vođstvo i tako dopustili Dancima da u poslednjem napadu izbore sedmerac i pogodak, a tako i šansu da u direktnom obračunu sa Hrvatskom za dva dana, izbore plasman u polufinale. Čeka nas izuzetno zanimljiv četvrtak ovde u Beču.