Savladan Egipat za kraj priprema! - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaEURO 2010 Savladan Egipat za kraj priprema!

Savladan Egipat za kraj priprema!

Reprezentacija Srbije upisala je treću pobedu u četvrtoj, poslednjoj pripremnoj utakmici pred polazak za Austriju, u nedelju rano izjutra. Izabranici selektora Seada Hasanefendića, u ne tako lepršavoj igri, savladali su raspoloženi Egipat 25:23 (14:12) u beogradskim "Šumicama", koje su večeras bile prepune. Najefikasniji su bili Toskić sa pet, Stojanović i Ilić sa po četiri, a ponajbolji, Dimitrije Pejanović, koji je u drugom poluvremenu odbranio 12 lopti. Kod gostiju, iskusni Zaki, pravio je dosta problema sa sedam golova, dok je golman Nakib skupio 14 odbrana.

Srbija – Egipat 25:23 (14:12)
SC "Šumice"
Gledalaca – 1500
Sudije – Pandžić i Mošorinski

Srbija: Stanić (pet odbrana + sedmerac), Kojić 1/1, Šešum 2/7, Nikčević 2/3, Stojković 0/2, Stojanović 4/5, Toskić 5/5, Perić, Ilić 4(2)/7, Marković 2/5, Pejanović (11 odbrana + sedmerac), Anđelković, Lapčević 1/1, Počuča, Vilovski 1/3, Vučković 2/5, Stanković, Nenadić 1/3, Tubić 0/2.

Egipat: Said 4, Abdel Razek 2, Zaki Ahmed 1, Nakib Bakir 14 odbrana, Elsaid 6, El Sajed 2, Zaki 7, Josri Hasan 1.

Na poslednjem pripremnom meču "Orlova", selektor Hasanefendić, isprobao je obe varijante odbrane (6:0 i 5:1), koje će biti adut Srbije u mečevima u Lincu, i nadamo se, Beču.  Utakmica je počela izjednačeno, igralo se gol za gol, sve do nekog 11. minuta, kada Srbija prvi put dolazi do dva gola prednosti (6:4). Borbeni i dobro uigrani Egipćani, ipak, ne odustaju , vraćaju se na 9:9, da bi tek, iskoristivši prednost dva igrača više na sedam-osam minuta pre kraja prvog poluvremena, naša reprezentacija preko Stojanovića, Ilića i Šešuma, otišla na 12:9, što se ispostavilo dovoljnom zalihom za poluvreme – 14:12.

Slabiji početak drugog poluvremena, Egipćani su uspeli da kazne i posle početnog vođstva od 0:1, povedu 15:16 u 38. minutu. Ispostavilo se da je bilo i poslednje. Sigurnost u srpske redove, vratio je Dimitrije Pejanović (12 odbrana 12/23), serijom odbrana, a posle par vezanih, efikasnih napada, Srbija je u 52. minutu imala 22:19. Do kraja utakmice, prednost je najviše iznosila četiri razlike, 24:20, posle realizovane kontre, specijaliste za odbranu, Ivana Lapčevića. Poslednja tri minuta, završila su se skorom 3:1 za Egipćane, za konačnih – 25:23 za Srbiju.